روانشناسی و موفقیت

معرفی جامع 6 تا از بهترین کتاب های موفقیت از نویسندگان بزرگ دنیا

مقدمه ای بر کتاب های موفقیت

بهترین کتاب‌ های موفقیت، ایده ‌هایی در مورد چگونگی رسیدن به موفقیت، بدون توجه به جایگاهی که در آن قرار دارید، را ارائه می ‌دهند. موفقیت برای افراد مختلف معانی مختلفی دارد. برای برخی از افراد موفقیت همان به دست آوردن پول زیاد است. برای دیگران موفقیت عبارت است از تلاش برای رسیدن به چیزی دشوار و انجام آن. بنابراین اگر می خواهید به موفقیت، در هر زمینه ‌ای دست پیدا کنید، کتاب های برتر معرفی شده در مورد موفقیت در این فهرست، مکانی عالی برای شروع خواهد بود. همراه رادیو کاوش باشید.

معرفی کامل ۶ کتاب خوب در زمینه موفقیت 

۱) جادوی بزرگ فکر اثر دیوید جی. شوارتز

معرفی بهترین کتاب ها برای موفقیت در کار و زندگی - رادیو کاوش

این یکی از کتاب های موفقیت است که به مردم می آموزد، چگونه می توانند به هر چیزی که همیشه می خواستند دست یابند، از امنیت مالی گرفته تا یافتن یک شغل ایده آل، داشتن قدرت و نفوذ،  حفظ روابط رضایت بخش و داشتن یک زندگی پربار. نویسنده به خوانندگان انگیزه می دهد که نه تنها اهداف خود را بالا تعیین کنند، بلکه از آنها فراتر بروند.

دکتر دیوید جی. شوارتز مدتهاست که به عنوان یک متخصص برتر در زمینه انگیزه در نظر گرفته می شود و معلم بزرگی برای کمک به مردم برای فروش و مدیریت بهتر، کسب درآمد بیشتر و یافتن شادی و آرامش در زندگی است.

این کتاب موفقیت جزئیات یک برنامه با دقت طراحی شده را ارائه می دهد که به خواننده کمک می کند بیشترین بهره را از شغل، ازدواج، اجتماع و زندگی خانوادگی خود ببرد. کتاب بر این واقعیت متمرکز است که افراد برای موفقیت و رضایت در زندگی نیازی به داشتن استعدادهای بزرگ ندارند، زیرا یادگیری و درک عادات جدید تفکر و رفتار که منجر به موفقیت می شود، مهم تر است.

این از کتاب های موفقیت آمیز است که به تغییر ذهنیت خواننده کمک می کند و بسیاری، خواندن آن را حداقل یک بار در سال مفید می دانند. برخی از موضوعاتی که به آنها پرداخته می شود عبارتند از:

 •       ترس از شکست
 •       رویا پردازی خلاقانه
 •       مثبت اندیشی
 •       تبدیل شکست به پیروزی
 •       تفکر مانند یک رهبر
 •       ایجاد اهداف موثر

به موفقیت فکر کن، به شکست فکر نکن. در محل کار یا در خانه، تفکر موفقیت را جایگزین تفکر شکست کنید. وقتی با موقعیت سختی روبرو می شوید، به این فکر کنید که «من برنده می شوم» نه اینکه «احتمالا بازنده خواهم شد.» اندیشیدن به موفقیت، ذهن شما را برای ایجاد برنامه ‌هایی آماده می‌کند که باعث موفقیت می ‌شوند. همچنین  تفکر شکست، ذهن را وادار می کند تا به افکار دیگری فکر کند که باعث شکست می شوند.

مرتبا به خود یادآوری کنید که بهتر از آن چیزی هستید که فکر می کنید. موفقیت به یک عقل فوق العاده نیاز ندارد. همچنین هیچ چیز عرفانی در مورد موفقیت وجود ندارد و بر اساس شانس نیست. افراد موفق فقط افراد معمولی هستند که به خودشان و کاری که انجام می دهند باور دارند. بنابراین هیچ وقت خودتان را دست کم نگیرید.

۲) میلیونر اتوماتیک اثر دیوید باخ

معرفی کتاب میلیونر اتوماتیک - رادیو کاوش

این کتاب رازهای نویسنده، دیوید باخ را برای موفقیت مالی به اشتراک می گذارد .کتاب با داستان یک زوج آمریکایی معمولی با درآمد متوسط ​​شروع می شود که موفق می شوند سبک زندگی مجللی داشته باشند.

میلیونر اتوماتیک با سایر کتاب های موفقیت و مالی متفاوت است زیرا تمرکز آن بر داشتن بودجه یا اراده نیست و خواننده را ملزم به کسب درآمد زیاد نمی کند. طرح ارائه شده ساده است و پس از تنظیم به طور خودکار کار می کند. سیستم باخ مبتنی بر اصول جاودانه ای است که موفقیت خود را ثابت کرده است. این کتاب به راحتی قابل فهم است و طرح ساده ای را به مردم برای شروع پس انداز برای بازنشستگی در اوایل زندگی توضیح می دهد.

فاکتور لاته چیست؟

«فاکتور لاته» نحوه خرج کردن یا هدر دادن پول برای چیزهای کوچک است که در طول زمان به هزینه ها اضافه می شوند. مثلا هر روز صبح یک قهوه و شیرینی سفارش دهید، هر روز یک بطری آب بخرید، برای ناهار و شام بیرون بروید.

اگر در حال هدر دادن پول در بسیاری از هزینه های کوچک هستید، با شناسایی این هزینه ها شروع کنید و سعی کنید آنها را حذف کنید. با استفاده از چالش Latte Factor هزینه های خود را به مدت هفت روز بررسی کنید. سپس، مشخص کنید که پول شما صرف چه چیزی می شود. تعیین کنید چه چیزی هدر می رود و چه هزینه هایی را می توانید حذف کنید. به عنوان مثال، یک یا دو روز در هفته شام را در خانه ​​بخورید، آب را از خانه بیاورید، صبح ها قهوه خود را در خانه درست کنید.

شما باید روی سرمایه گذاری درازمدت برای ایجاد ثروت تمرکز کنید. سبد سرمایه گذاری شما باید ترکیبی از پول نقد، اوراق قرضه و سهام باشد که با افزایش سن یا تغییر وضعیت زندگی، این ترکیب محافظه کارتر می شود. هر چه جوان تر باشید، ریسک بیشتری را می توانید در سبد سرمایه گذاری خود اعمال کنید.

این کتاب موفقیت پنج نوع استاندارد برای سرمایه گذاری را که شامل موارد زیر است بیان می کند:

 •       امن ترین سرمایه گذاری: پول نقد و اوراق قرضه
 •       ریسک بیشتر: سرمایه گذاری های درآمدی
 •       سرمایه گذاری های رشد
 •       سرمایه گذاری های رشد و درآمد
 •       پرخطرترین: سرمایه گذاری های رشد تهاجمی

۳) ببخش و بگیر اثر آدام گرنت

معرفی کتاب ببخش و بگیر - رادیو کاوش

این کتاب موفقیت بیان می کند به این دلیل که همه تیپ‌ های شخصیتی در محل کار حاضر هستند، ایجاد و درک تعامل با آنها تاثیر زیادی بر موفقیت فرد دارند. در حالی که در گذشته موفقیت تا حد زیادی بر استعداد، سخت کوشی، اشتیاق و شانس متمرکز بود، امروزه بیشتر به نحوه تعامل شما با افراد دیگر بستگی دارد.

این از بهترین کتاب های موفقیت برای افراد و همچنین گروه ها و سازمان های بزرگتر است. نویسنده با استفاده از شواهد و داستان های واقعی، به خواننده نشان می دهد که چگونه ارتباطات شخصی را ایجاد کند که می تواند به موفقیت منجر شود. این کتاب اثربخشی شبکه ‌سازی، کار در گروه، نفوذ، مهارت‌ های رهبری و مذاکره را توضیح می‌ دهد.

در این کتاب افراد بخشنده موفق ترین برندگان زندگی هستند. همه می دانند که سخت کوشی، شانس و استعداد هر کدام در زندگی کاری ما نقش مهمی دارد. آدام گرانت در کتاب برجسته خود اهمیت چهارمین عامل مهم را، روشن می کند. رفتار متقابل ما و نحوه تعامل ما با دیگران، درک اساسی ما از چرایی موفقیت را تغییر می دهد و مدل جدیدی برای روابط ما با همکاران، مشتریان و رقبا ارائه می دهد. این استدلال جهان بینی «اول من» را از بین می برد و نشان می دهد که بهترین راه برای رسیدن به اوج، این است که بر سفر انفرادی خود تمرکز نکنید، بلکه روی همراه کردن دیگران با خود تمرکز کنید.

این از جمله کتاب های موفقیت است که خوانندگان آن را بسیار الهام بخش یافته اند. در حالی که برخی فکر می کنند که نوشته می تواند مختصرتر باشد، اطلاعات ارائه شده قابل تامل است.

آدام گرانت با استفاده از تحقیقات پیشرفته خود به عنوان استاد در مدرسه بازرگانی وارتون، نشان می دهد که چگونه کمک به دیگران می تواند منجر به موفقیت شخصی بیشتر شود. و این نوع موفقیت نه تنها افراد و گروه ‌ها، بلکه کل سازمان ‌ها و جوامع را متحول می ‌کند.

۴) چگونه با هرکسی ارتباط برقرار کنیم از لیل لوندز

بهترین کتاب برای موفقیت در زندگی - رادیو کاوش

این از پرفروش ترین کتاب های موفقیت است که 92 تکنیک ارتباطی مطمئن را به ما ارائه می دهد. تا از آنها برای اطمینان از ارتباط موفق با دیگران استفاده کنیم. از اولین برخورد با دیگران تا راه ‌هایی برای تحت تاثیر قرار دادن نظر کسانی که با آنها ارتباط داریم.

اگر می خواهید در زندگی موفق باشید، داشتن دانش کلامی می تواند به شما کمک کند تا این جهش را به سمت موفقیت انجام دهید. زیرا راه موفقیت اغلب با آنچه می دانید هموار نمی شود، بلکه با چگونه می توانید آنچه را که می دانید نشان دهید، میسر می شود. تکنیک های موفقیت در این کتاب شامل موارد زیر است:

6 راه برای اینکه در هر جمعیتی مانند یک فرد خودی به نظر برسید.

7 روش برای ایجاد یک رابطه ناخودآگاه با هر فردی

7 راه برای مقابله با گفتگوی ماهرانه

9 درس در مورد ایجاد اولین تاثیر

9 راه برای افزایش روحیه افراد، و اینکه چگونه بدانیم چه زمانی این کار را انجام ندهیم.

11 روش برای متقاعد کردن دیگران با استفاده از گوشی همراه

14 روش برای تسلط بر زبان بدن (دانشمندان می گویند تا 90 درصد از ارتباطات براساس زبان بدن شکل می گیرد.)

14 روش برای استفاده از زبان بدن برای انتقال حس خاص بودن خود به دیگران

15 نکته برای کار کردن مانند یک سیاستمدار

۵) اثر مرکب از دان هاردی

معرفی کتاب اثر مرکب برای موفقیت - رادیو کاوش

کتاب اثر مرکب هیچ حقه یا هذل گویی ندارد، بلکه روشی است که مبتنی بر این اصل است که تصمیمات فرد سرنوشت او را رقم می زند. تصمیمات کوچک و روزمره می توانند شما را به موفقیت یا شکست سوق دهند زیرا با گذشت زمان به یک روال و عادت تبدیل می شوند.

این کتاب موفقیت یک راهنمای گام به گام و آسان برای استفاده است که به خواننده اجازه می دهد موفقیت های خود را افزایش دهد، پیشرفت خود را پیگیری کند و به اهداف خود دست یابد. اگر در مورد بهترین زندگی که می توانید داشته باشید و در مورد ایجاد برخی تغییرات کوچک، جدی هستید، این از مناسب ترین و بهترین کتاب های موفقیت است.

خوانندگان مطالب این کتاب را عالی توصیف کرده اند. این کتاب به مردم کمک کرده تا کارهایی را انجام دهند که سال ها برای آن مبارزه می کردند. همچنین به افراد کمک کرده تا برنامه های خاصی را برای ایجاد پیشرفت های مثبت در زندگی خود ایجاد کنند.

در حالی که کتاب‌ های موفقیت زیادی در مورد رشد شخصی موجود است، این کتاب ایده ‌ها و روش‌ های ساده و آسانی را برای دنبال کردن ارائه می‌ دهد. خواندن این کتاب می تواند به شما کمک کند برای بهره وری بیشتر، افزایش خلاقیت و استراتژیک تر شدن، تغییر مسیر دهید. اثر مرکب به خواننده کمک کرده است بفهمند که در مسیر اشتباهی قرار گرفته‌ اند، اما می ‌توانند با تغییرات کوچک و تدریجی که به نتایج بزرگی منجر می ‌شود، خود و مسیر زندگی خود را تغییر دهند.

برای خرید کتاب اثر مرکب با تخفیف ویژه و ارسال فوری به لینک درج شده مراجعه کنید.

۶) افراد موفق چگونه فکر می کنند اثر جان مکسول

معرفی بهترین کتاب ها برای موفقیت - رادیو کاوش

این کتاب موفقیت بر تفکر مشابهی متمرکز است که همه افراد موفق به اشتراک می گذارند. این کتاب جمع و جور است، اما اکثر مردم متوجه می‌ شوند که مختصر و دقیق است و اطلاعات بسیار خوبی را ارائه می ‌دهد که برای افرادی که بسیار مشغول هستند، مناسب است.

نویسنده نکاتی در مورد خلاقیت بیشتر ارائه می دهد و در مورد اینکه چه زمانی افراد باید تفکر معمول خود را زیر سوال ببرند، صحبت می کند. پس از خواندن این کتاب، خواننده یاد می‌گیرد که چگونه تصویری بزرگ را ببیند و در عین حال فکر خود را بر جزئیات آن متمرکز کند.

خوانندگان می آموزند که چگونه پتانسیل خلاق خود را پیدا کنند، ایده های جدید را توسعه دهند، و از چیزهایی که در گذشته اتفاق افتاده درس هایی بگیرند تا به شکل گیری آینده خود کمک کنند.

نویسنده 11 کلید برای تفکر موثرتر را ارائه می دهد که می تواند به مسیر موفقیت شخصی منجر شود.

این از جمله کتاب های موفقیت عملی است که حاوی اطلاعات کاربردی برای کمک به افراد در تغییر روند تفکر است. نکات روشنگر آن را می توان در همه زمینه های زندگی استفاده کرد و خواندن آن را لذت بخش می کند.

جمع بندی

رازهای موفقیت را اغلب می توان در قفسه ای که کتاب در آن انباشته شده است، پیدا کرد. بسیاری از مشهورترین رهبران تجارت جهان، از بیل گیتس گرفته تا وارن بافت، کتاب‌ دوستانی مغرور هستند و از مطالعه کتاب به عنوان یک عادت مهم برای برانگیختن خلاقیت و گسترش درک خود از جهان یاد می ‌کنند.

کتاب های موفقیت می توانند الهام بخش باشند و شما را در زمان های سخت راهنمایی کنند. برای هدف این امروزه کتاب ‌های بی شماری مانند کتاب های معرفی شده در بالا، برای کسب موفقیت در زمینه ‌های تجاری، کارآفرینی و توسعه شخصی نوشته شده اند.

به این مقاله امتیاز دهید
بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “معرفی جامع 6 تا از بهترین کتاب های موفقیت از نویسندگان بزرگ دنیا

 1. رسولی گفت:

  همه کتاب ها خوبن اما اثر مرکب عالیه. با کلی راهکار عملی برای رسیدن به موفقیت و اهداف ما

  1. zhrzv78 گفت:

   سلام و درود
   کاملا درسته دوست عزیز. ممنونم از توجهتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.