روانشناسی و موفقیت

معرفی 5 تا از بهترین کتاب های ناپلئون هیل که باید حتما بخوانید

معرفی 5 تا از بهترین کتاب های ناپلئون هیل که باید حتما بخوانید - رادیو کاوش

مقدمه ای بر کتاب های ناپلئون هیل

ناپلئون هیل (۲۶ اکتبر ۱۸۸۳ – ۸ نوامبر ۱۹۷۰) نویسنده و امپرساریو آمریکایی بود که آزادانه از سنت فکری جدید قرن قبل کناره‌گیری کرد تا به تولیدکننده اولیه ادبیات موفقیت شخصی تبدیل شود. در سال 1970 پس از مرگ او، یکی از مشهورترین کتاب های ناپلئون هیل، کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید، 20 میلیون نسخه فروخته شد.

کتاب های ناپلئون هیل تاکید می کردند که انتظارات شدید برای افزایش درآمد ضروری است. بیشتر کتاب‌ های او به‌ عنوان اصولی برای دستیابی به «موفقیت» نوشته می ‌شدند. در ادامه تعدادی از کتاب های او را که باید بخوانید معرفی می کنیم. این کتاب ها شروع خوبی برای مسیر موفقیت هستند. او در کتاب ‌هایش توصیه ‌ها و راهنمایی ‌هایی را در مورد تنظیم و تقویت ذهن شما، برای موفقیت و کسب ثروت به اشتراک می ‌گذارد. همراه رادیو کاوش باشید.

معرفی بهترین کتاب های ناپلئون هیل

۱) بیندیشید و ثروتمند شوید

کتاب بیندیشید تا ثروتمند شوید از ناپلئون هیل - رادیو کاوش

عنوان یکی از بهترین کتاب های ناپلئون هیل نشان می‌دهد که چگونه می توانید پول و سرمایه جمع آوری کنید. اما محتوای این کتاب بسیار بیشتر از این است. اصولی که در این کتاب بیان شده است، ثروتمند شدن را از هر جنبه، شخصی و حرفه‌ ای مورد بحث قرار می‌ دهد. نویسنده مجموعه ‌ای از مصاحبه ‌ها را با موفق‌ ترین و ثروتمندترین افراد انجام داده تا آموزه‌ های جهانی را که هر کسی برای موفقیت به کار برده است، تعیین کند.

بیندیشید و ثروتمند شوید، پدر تمام ادبیات انگیزشی نامیده می شود. این اولین کتابی بود که جسورانه پرسید، چه چیزی از یک فرد برنده می سازد؟  مشهورترین معلم موفقیت و ثروت، بخش بیشتری از یک عمر تلاش خود را صرف تولید فلسفه قانون موفقیت کرد که اساس کتاب های او را تشکیل می دهد و در این کتاب بسیار قدرتمند خلاصه شده است.

در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید که در سال 1937 منتشر شد، هیل از داستان ‌های اندرو کارنگی، توماس ادیسون، هنری فورد و دیگر میلیونرهای نسل خود استفاده می ‌کند تا اصول خود را به تصویر بکشد. در نسخه به روز شده، آرتور آر پل، دکترا، نویسنده، مدرس و مشاور شناخته شده ملی در مدیریت منابع انسانی و متخصص در به کارگیری اندیشه هیل، به طرز ماهرانه ای به توضیح داستان میلیونرها و میلیاردرهای معاصر مانند بیل گیتس می پردازد.

کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید از پرفروش ترین و بهترین کتاب های ناپلئون هیل است و برای کسانی مناسب است که به دنبال بهبود زندگی خود هستند. در حالی که متن مربوط به موفقیت مالی است، اصول ذکر شده در کتاب را می توان برای دستیابی به موفقیت در تمام جنبه های زندگی مورد استفاده قرار داد. این کتاب به فصل ‌های جداگانه تقسیم می ‌شود که هر کدام یکی از 13 راز فکر کنید و ثروتمند شوید را پوشش می ‌دهند که هیل توصیه می ‌کند.

ناپلئون هیل از طریق این کتاب به شما می آموزد که برای دستیابی به موفقیتی پایدار و بی سابقه چه کاری و چگونه انجام دهید. می توانید از طریق این کتاب قدرتمند، زندگی خود را تغییر دهید، زیرا یاد می گیرید که استاد سرنوشت خود و کاپیتان روح خود باشید.

2) غلبه بر شیطان

معرفی کتاب غلبه بر شیطان از ناپلئون هیل - رادیو کاوش

ناپلئون هیل بیشتر به خاطر کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید شناخته می شود. با این حال، کتاب دیگر او به نام غلبه بر شیطان سریع ‌تر و راحت‌ تر خوانده می ‌شود و بسیاری از درس ‌های مشابه در کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید را می ‌آموزد.

در حالی که کتاب ناپلئون هیل در سال 1938 نوشته شده بود، تا سال 2011 منتشر نشد. به این دلیل که همسر هیل به عنوان دستیار اداری رئیس یک دانشگاه مذهبی کار می کرد. هیل نگران بود که رئیس همسرش شیفته کتابی که همسر دستیارش با لوسیفر گفتگوهای ساختگی می کند، نشود.

همچنین به دو دلیل یکی از جذاب ترین کتاب های ناپلئون هیل است که می توانید بخوانید:

1) این کتاب به صورت گفت و گوی بین قهرمان داستان و شیطان نوشته شده است. بدون شک این یک مکالمه منحصر به فرد است. قهرمان داستان شیطان را وادار می ‌کند تا بپذیرد که همه راه ‌هایی را که افراد را به بیراهه می ‌برد، با او در میان بگذارد. هیل به جای سخنرانی در مورد شیوه صحیح رفتار، راه ‌های زیادی را که می ‌تواند شما را از مسیر خارج کند، بیان می ‌کند.

2) این از محبوب ترین کتاب های ناپلئون هیل با موضوع فوق العاده آسان و جذاب است. هیل با استفاده از توانایی افسانه ‌ای خود برای دستیابی به ریشه ‌های پتانسیل انسانی، عمیق ‌ترین موانعی را که در رسیدن به اهداف شخصیمان با آن روبرو هستیم از جمله ترس، تعلل، خشم و حسادت را به عنوان ابزاری که توسط خود شیطان تنظیم شده است، شناسایی می ‌کند.

این روش‌ های پنهان کنترل، می ‌توانند ما را به سمت تباهی سوق دهند بنابراین ناپلئون هیل هفت اصل برای رسیدن به آزادی معنوی، ذهنی و جسمی را آشکار می‌ کند که به ما امکان می ‌دهد در نهایت پیروز و موفق شویم.

 •       قطعیت هدف
 •       تسلط بر خود
 •       درس گرفتن از ناملایمات
 •       کنترل تاثیر محیطی
 •       زمان (به جای عادات فکری منفی، افکار مثبت را ماندگار کنید و به ایجاد خرد کمک کنید.)
 •       هارمونی (عملکرد با هدف مشخص برای تبدیل شدن به تاثیر غالب در محیط ذهنی، روحی و جسمی شما)
 •       احتیاط (قبل از اقدام، به برنامه خود فکر کنید.)

۳) دینامیت موفقیت

معرفی کتاب دینامیت موفقیت اثر ناپلئون هیل - رادیو کاوش

«موفقیت، سلامتی، خوشبختی و ثروت شما به نحوه تصمیم گیری شما بستگی دارد.»

زمانی که ناپلئون هیل پیشگام مسائل انگیزشی و ویلیام کلمنت استون مدیر عامل میلیونر، با هم متحد شدند تا یکی از قابل توجه ترین شراکت های تمام دوران را تشکیل دهند، نتیجه آن یکی از بهترین کتاب ها با موضوع طریقه نگرش ذهنی مثبت بود. پدیده ای که به دنیا پیشنهاد کرد هرکسی با نگرش درست روبرو شود، می تواند به آرزوهایش برسد.

اکنون یکی از بهترین کتاب های ناپلئون هیل از قرن بیست و یکم در دسترس مردم قرار گرفته است. شما نیز می ‌توانید از برنامه ‌ای که نسل ‌ها است، اکثر مردم را به راه بهتری برای زندگی و موفقیت هدایت می کند، استفاده کنید.

این کتاب شما را به سفری می‌ برد تا به خودتان ایمان بیاورید و به اهمیت وجودتان پی ببرید. این به شما کمک می کند تا نه تنها متوجه قدرت نگرش ذهنی خود شوید، بلکه از آن برای ضربه زدن به شکاف های عمیق شخصیت خود نیز استفاده کنید. این کتاب در مورد جذب شادی، انگیزه دادن به خود، ایجاد انگیزه در دیگران، انجام صحیح کارها، حفظ تعادل بین کار و زندگی، افزایش سطح انرژی و لذت بردن از یک زندگی سالم و شاد است، و راهنمای نهایی شما خواهد بود.

عنوان کلاسیک خودسازی و موفقیت از طریق نگرش ذهنی مثبت، به میلیون ‌ها نفر کمک کرده تا قدرت‌ های پنهان خود را کشف کنند و در زندگی به موفقیت برسند.

این کتاب ناپلئون هیل پرفروش ‌ترین کتاب کلاسیک خودیاری است که به ترویج میلیون ‌ها نگرش ذهنی مثبت به عنوان کلید موفقیت شخصی کمک کرده است. با استفاده از ذهن مثبت می توانید راه بهتری برای زندگی پیدا کنید.

ذهن شما طلسمی نامرئی و مخفی دارد. در یک طرف حروف PMA (نگرش ذهنی مثبت) و در طرف دیگر حروف NMA  (نگرش ذهنی منفی) نقش بسته است. نگرش مثبت طبیعتا چیزهای خوب و زیبا را جذب می کند. نگرش منفی همه چیزهایی که زندگی را با ارزش می کند از شما می گیرد.

۴) قانون موفقیت

معرفی کتاب قانون موفقیت از ناپلئون هیل - رادیو کاوش

قانون موفقیت پیش درآمدی برای معروف ترین کتاب ناپلئون هیل، بیندیشید و ثروتمند شوید است. هیل به دلیل تحقیق در مورد آنچه که میلیونرها را از انسان های معمولی متمایز می کند شناخته می شود. 16 درس بیان شده در این کتاب، همه چیزهایی را که باید برای موفقیت در این دوران سخت اقتصادی بدانید در اختیار شما قرار می دهد.

بسیاری از شناخته شده ترین کتاب های خود کمکی امروزی، مفاهیم اصلی را از این کتاب می گیرند. کتاب های راز، قدرت مثبت اندیشی، همسایه میلیونر و قانون جذب همگی مقدمات اصلی خود را از این اثر برجسته گرفته اند. پس از مطالعه این کتاب متوجه خواهید شد که چه چیزی باعث برتری افراد خاص نسبت به دیگران می شود.

ناپلئون هیل می‌گوید این کتاب یک دوره آموزشی در مورد اصول موفقیت است. موفقیت تا حد زیادی به این بستگی دارد که فرد خود را با محیط همیشه در حال تغییر تطبیق دهد. افراد باید بیاموزند که خود را در محیط زندگی متغییر، با آرامش و روحیه هماهنگ، تنظیم کنند.

با پیروی از توصیه هایی که به وضوح در کتاب ذکر شده است، شما یک برتری خواهید داشت. با استفاده از اصول ارائه شده در کتاب می توانید مسیر مخصوص خود را برای ثروتمند شدن پیدا کنید. این کتاب زندگی های بی شماری را تغییر داده است و می تواند زندگی شما را نیز تغییر دهد.

ناپلئون هیل دستاوردهای مغز متفکرانی مانند توماس ادیسون، هنری فورد، اندرو کشتار، تئودور روزولت و الکساندر گراهام بل را مطالعه کرد. سپس آموخته های خود را گردآوری کرد و آنها را در کنار هم قرار داد. این آموخته ها در قالب یکی از فوق العاده ترین کتاب های ناپلئون هیل به عنوان کتاب قانون موفقیت، به جهان عرضه شد.

 کتاب قانون موفقیت او به راحتی قابل درک و فهم است. او کتاب را به گونه ای نوشته است که بتوان آن را به دانش آموزان دبیرستانی آموزش داد. این کتاب یک راهنمای خودسازی است که راه موفقیت را با خردی جاودانه به ما نشان می دهد.

۵) کتاب شاه کلید ثروت

معرفی کتاب شاه کلید ثروت از ناپلئون هیل - رادیو کاوش

«کشف کنید که چگونه می توانید ذهن خود را به سمت موفقیت و ثروت باز کنید.»

این در لیست بهترین کتاب های ناپلئون هیل قرار دارد و راهنمایی آسان برای دستیابی به موفقیت شخصی است. این کتاب بر اساس اصول موفقیت اندرو کارنگی، هنری فورد، توماس ادیسون و دیگر سرمایه‌ داران قرن بیستم نوشته شده است. میلیون ‌ها خواننده در سراسر جهان، فلسفه آن را برای دستیابی به پیشرفت شغلی، بهبود روابط دوستانه و تجاری، ایجاد ثروت و سرمایه و داشتن زندگی غنی‌ تر و کامل ‌تر اتخاذ کرده ‌اند.

این اصول را هر فردی در هر سنی بدون توجه به شغل یا شرایط اقتصادی می تواند بکار گیرد. قرن ‌ها پیش فیلسوف بسیار ثروتمند و خردمندی به نام کرزوس، مشاور کوروش، پادشاه ایرانیان، گفت: «ای شاه به من الهام می‌ شود که چرخی وجود دارد، که امور آدمیان بر آن می چرخد ​​و ساز و کار آن به گونه ای است که همیشه انسان را از خوشبختی باز می دارد. این چرخ سرنوشت انسان ها را کنترل می کند و آن نیروی فکر است.»

کلید اصلی ثروت در تسلط و کنترل این چرخ بزرگ است تا افراد بتوانند به وفور تمام آنچه را که می خواهند به دست آورند. این کتاب، مانند سایر کتاب های ناپلئون هیل راهنمایی آسان برای موفقیت شخصی است و راهکار هایی را برای باز شدن ذهن برای کسب موفقیت و ثروت ارائه می دهد.

ناپلئون هیل نکاتی را که از سرمایه ‌داران برتر دوران خود آموخته، به اشتراک می‌گذارد، از جمله قانون نیروی عادات کیهانی، روش «ذهن اصلی» اندرو کارنگی، جادوی رفتن به «مایل اضافی» و دوازده ثروت واقعی زندگی. این اصول شامل اراده، انضباط شخصی و تفکر مثبت است.

کلید اصلی برای ثروتمند شدن و سرفصل های این کتاب شامل موارد زیر است:

 •       آغاز همه ثروت ها
 •       دوازده ثروت زندگی
 •       هشت شاهزاده
 •       قطعی بودن هدف
 •       عادت رفتن به مایل اضافی
 •       عشق، رهایی بخش واقعیت بشر
 •       ذهن استاد
 •       تحلیل اندرو کارنگی از اصول ذهن استاد
 •       ایمان کاربردی
 •       قانون نیروی عادت کیهانی
 •       انضباط شخصی

جمع بندی

ناپلئون هیل از مشهورترین نویسندگان در زمینه کسب و کار، انگیزه و توسعه شخصی است. محبوب ترین کتاب او، بیندیشید و ثروتمند شوید، توسط افراد مشهوری مانند اپرا وینفری، تونی رابینز و دیموند جان توصیه می شود که بیشتر موفقیت خود را مدیون این کتاب دانسته اند.

کتاب های ناپلئون هیل با موضوع فلسفه موفقیت، پایه و اساس بیشتر کتاب های خودیاری است. او در طول دوران بزرگسالی خود مدعی شد که با انواع و اقسام افراد با نفوذ مانند میلیاردر قدرتمند اندرو کارنگی، رئیس جمهور وودرو ویلسون در طول جنگ جهانی اول، توماس ادیسون جنجالی و جاعل محلی بدنام باتلر استورک، مصاحبه کرده و ارتباط نزدیکی داشته است. مطالعه کتاب های او سریع ترین نتایج در موفقیت را برای شما به ارمغان خواهد آورد.

به این مقاله امتیاز دهید
بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “معرفی 5 تا از بهترین کتاب های ناپلئون هیل که باید حتما بخوانید

 1. Mahi.p گفت:

  فعلا کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید رو خوندم خیلی عالی بوده
  ممنونم از مقاله خوبتون

  1. zhrzv78 گفت:

   سلام و درود
   بسیار عالی دوست عزیز. ممنونم که نظرتون رو با ما به اشتراک گذاشتید.

   1. Joupiter 1981 گفت:

    ممنون از مقاله خوب و تلخیص و جمع بندی که انجام داده اید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.