ادبیات

معرفی 7 تا از بهترین کتاب های پائولو کوئیلو که باید بخوانید

معرفی 7 تا از بهترین کتاب های پائولو کوئیلو که باید بخوانید - رادیو کاوش

مقدمه ای بر کتاب های پائولو کوئیلو

کتاب‌ های پائولو کوئیلو الهام ‌بخش میلیون ‌ها نفر بوده است. تجربیات زندگی پائولو منبع اصلی الهام، برای کتاب های او بوده است. او با مرگ معاشقه کرد، از جنون گریخت، به مواد مخدر روی آورد، در برابر شکنجه ایستادگی کرد، جادو و کیمیا را آزمایش کرد، فلسفه و دین خواند، ایمان خود را از دست داد و درد و لذت عشق را تجربه کرد. همراه رادیو کاوش باشید.

پائولو کوئیلو عنوان بیشترین کتاب های ترجمه ‌شده از‌ یک نویسنده زنده را دارد. همچنین او در سال 2007 به عنوان پیام آور صلح سازمان ملل معرفی شد. در ادامه به یاد ماندنی ترین و بهترین کتاب‌ های پائولو کوئیلو آورده شده است.

کوئیلو در بیست سالگی، تحصیلات خود را در رشته حقوق رها کرد تا به سراسر آمریکای جنوبی سفر کند. او بعدها روزنامه نگار شد. پس از یک سفر زیارتی به سانتیاگو د کامپوستلا، او تصمیم گرفت رویای همیشگی خود برای نویسنده شدن را دنبال کند.

معرفی کتاب های پائولو کوئیلو

۱) کیمیاگر

کیمیاگر بهترین کتاب پائولو کوئیلو - رادیو کاوش

کیمیاگر اولین رمان پائولو کوئیلو ، بیش از 85 میلیون نسخه فروش رفته است و به عنوان اثری الهام ‌بخش توسط افراد مختلفی مانند ملاله یوسف ‌زی و فارل ویلیامز پیشنهاد شده است. کیمیاگر یک رمان روانشناختی است. پائولو داستان یک چوپان اسپانیایی، به نام سانتیاگو را روایت می کند.

داستان زندگی او براساس سفرهای اندلسی اش در مصر است. او رویاهایی می بیند که او را برای یافتن گنج به سفر می فرستد. سانتیاگو با افراد زیادی ملاقات می کند و در سفرهایش با چالش های زیادی مواجه می شود. او به طور مداوم از این تجربیات درس می گیرد و پیشرفت می کند.

والدین سانتیاگو می خواستند که او یک کشیش شود. با این حال، در حین تحصیل در مدرسه متوجه شد که این چیزی نیست که او می خواهد. پدرش سپس به او پول می دهد تا یک گله گوسفند بخرد، زیرا سانتیاگو فکر می کرد که چوپان بودن چیزی است که می خواهد. این کار به او این فرصت را داد که به اطراف سفر و با افراد دیگری ملاقات کند و شهرهای زیادی را ببیند.

در حالی که با گوسفندانش سفر می کرد، دو بار همان خواب را دید. رویاهای سانتیاگو او را به مسیری سوق داد که سفرش به سرزمین های خارجی را آغاز کرد.

کیمیاگر یکی از بهترین کتاب های پائولو کوئیلو است. این کتاب دارای شخصیتی ماجراجو، داستانی فانتزی، الهام بخش و معنوی است. داستان این «فلسفه» را مطرح می‌ کند که مردم تنها زمانی خود را کشف می ‌کنند که بفهمند چگونه گوش کنند.

۲) برنده تنهاست

رمان برنده تنهاست از پائولو کوئیلو - رادیو کاوش

بهای موفقیت چیست؟ پائولو کوئیلو در این کتاب آینه ای از جامعه خودمان را به ما ارائه می دهد، جایی که آیین تجمل و موفقیت، ما را نسبت به حقایقی که قلبمان زمزمه می کند، ناشنوا کرده است. برنده تنهاست رمانی فوق العاده درباره همه چیز در زندگی است.

این داستان فوق العاده از مجموعه بهترین کتاب های پائولو کوئیلو، تنها در چند صد صفحه به موفقیت های زیادی دست یافته است. این کتاب به طور موفقیت آمیزی نحوه تفکر بشر و تمایل بی پایان آن به قدرت را توصیف می کند. پائولو کوئلیو به جنبه های مختلف زندگی یک فروشنده نوجوان معمولی و یکی از اعضای Superclass که با مافیا درگیر است می پردازد.

این کتاب پائولو کوئیلو تعدادی از شخصیت ها را در طول بیست و چهار ساعت در جشنواره فیلم کن دنبال می کند. ایگور یک کارآفرین قدرتمند روسی است که به جشنواره می رود تا همسرش اوا، که او را ترک کرده است باز گرداند. ما شخصیت‌های مختلفی را در این داستان دنبال می‌ کنیم: ایگور، توزیع‌کننده بدنام فیلم، یک بازیگر زن مشتاق، مدل در حال ظهور و یک کارگردان ناشناس. افرادی که پول، قدرت و شهرت اهداف زندگی آنهاست و برای دستیابی به آن آماده هر کاری هستند. ایگور اما معتقد است که ماموریت او باید به هر قیمتی انجام شود.

۳) شیطان و دوشیزه پریم

معرفی کتاب شیطان و دوشیزه پریم - رادیو کاوش

شیطان و دوشیزه پریم از فوق العاده ترین کتاب های پائولو کوئیلو است که برای اولین بار در سال 2000 در برزیل منتشر شد. کوئلیو شخصیت های داستانش را مانند عروسک های خیمه شب بازی در دنیای سایه ها به نمایش می گذارد، جایی که مرگ به گورستان ها محدود نمی شود، اما همچنان با زندگی پیوند نزدیکی دارد. پس انسان خوب است یا بد؟ و آیا خدا به سرنوشت آنها علاقه دارد؟ پاسخ را می توان در کمی بیش از 200 صفحه یافت.

برای تقریبا پانزده سال، برتای پیر، هرروز در بیرون از خانه می نشست و مراقب دهکده کوچک ویسکوس بود و با شوهر متوفی خود صحبت می کرد. همانطور که شوهرش پیش بینی کرده بود منتظر بود تا شیطان بیاید. یک روز غریبه ای با گذشته ای غم انگیز به قصد اقامت یک هفته ای وارد روستا می شود و 11 شمش طلا را در جنگل دفن می کند.

در راه بازگشت، او با خدمتکار جوان شانتال پریم ملاقات می کند که از منظره بت ها و سرعت کند زندگی خسته شده بود. او مرتبا گردشگران را اغوا می کرد به این امید که یکی از آنها راه فرار او باشد. مرد غریبه گنج دفن شده را به او نشان می دهد و قول می دهد که اگر با کشتن کسی موافقت کند، این گنج متعلق به روستاییان خواهد بود.

مبارزه ای در درون زن جوان بین فرشته و شیطان او رخ می دهد. پس از چند روز، او تصمیم می گیرد به روستاییان بگوید که غریبه چه پیشنهادی داده است، با اعتماد به اینکه آنها این خواسته را قبول خواهند کرد. واکنش مردم اما بذر تردید را در وجود شانتال می کارد. اکنون جان او در خطر است. به عنوان یک اقدام ناامیدانه، او قصد دارد ویسکوس را به واسطه یکی از غریبه ها ترک کند.

روستاییان پس از فرار شانتال، برتا را به عنوان قربانی انتخاب می کنند. زیرا او پیر بود و هیچ هدفی نداشت. اما شانتال آنها را متقاعد می‌کند که قتل راه چاره نیست. در پایان مرد غریبه از طریق گفتگوی کوتاهی بین سنت ساوین و رهبر عرب ابه، پاسخ سوالات خود را دریافت می کند.

۴) یازده دقیقه

کتاب یازده دقیقه از پائولو کوئیلو - رادیو کاوش

کتاب های پائولو کوئیلو از طریق اتفاقات جالبی که برای قهرمانان داستان می افتد، درس های ارزشمندی را به بزرگسالان می آموزد. این داستان هم همین کار را می کند. با این حال، این کتاب مرزهایی را در مورد روابط جنسی آموزش می دهد.  این داستان به همان اندازه که متقاعد کننده و موثر است، ناراحت کننده و ناخوشایند هم است. زیرا خواندن اکتشافات جنسی و عاشقانه یک خانم جوان متعارف، تکان دهنده است.

این کتاب پائولو کوئیلو خواننده را به شیوه ای منحصر به فرد و خطرناک آزمایش می کند. ماریا یک جوان برزیلی است که به عنوان منشی فروش در یک فروشگاه پارچه کار می کند و یک هفته تعطیلات خود را در ریودوژانیرو می گذراند.

در ساحل کوپاکابانا، یک مرد سوئیسی به او پیشنهاد شغل رقصنده کاباره در ژنو را می دهد. او این شغل را آغاز یک افسانه می داند، اما واقعیت کاملا متفاوت است.

ماریا به تن فروشی روی می آورد، اگرچه توجه به این نکته مهم است که او این کار را بدون شرم انجام می دهد. با وجود تمام ماجراهای او، رابطه جنسی و عشق همچنان معما باقی می ماند.

تا اینکه سرانجام با نقاش جوانی آشنا می شود که مانند او گم شده است. برای کشف تقدس جنسیت، ماریا قبل از هر چیز باید راهی برای آشتی با خودش پیدا کند.

۵) بریدا

معرفی بهترین آثار پائولو کوئیلو - رادیو کاوش

بریدا می تواند از میان کتاب های پائولو کوئیلو، رمان مورد علاقه شما باشد. ترکیب عناصر رئالیسم جادویی با رشد شخصیت داستان و نثری که به نوعی بیشتر غیر داستانی به نظر می رسد، می تواند شما را مجذوب خود کند. بریدا داستان عشق، اشتیاق، رمز و راز و معنویت، از یک داستان نویس چیره دست است.

پائولو کوئیلو بلافاصله پس از کتاب کیمیاگر بریدا را نوشت و کارش را به عنوان یک رمان نویس بین المللی آغاز کرد. بریدا، یک زن جوان ایرلندی در جستجوی دانش است.

او به جادو علاقه دارد و همین علاقه او را به ملاقات با افراد خردمندی سوق می دهد که او را قادر می سازند دنیای معنوی را کشف کند. جادوگری که در جنگل زندگی می کند به او می آموزد که بر ترس های خود غلبه کند و به خوبی جهان ایمان داشته باشد.

یک جادوگر توضیح می دهد که چگونه با ریتم جهان برقصیم و ماه را فرا بخوانیم. بریدا سپس جنگل را ترک می کند. آیا او موفق می شود همه چیز را پشت سر بگذارد تا جادوگر شود؟

این کتاب پائولو کوئیلو مضامینی را زنده می کند که خوانندگان آن را دوست دارند، زیرا پائولو داستانی را روایت می کند که عشق، اشتیاق، رمز و راز و معنویت را در هم می آمیزد.

۶) کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم

کتاب کنار دریاچه پیدرا نشستم و گریه کردم از پائولو کوئیلو - رادیو کاوش

اولین قسمت از مجموعه رمان های سه گانه پائولو کوئیلو، کتاب کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم است. دو قسمت دیگر ورونیکا تصمیم می گیرد بمیرد و شیطان و دوشیزه پریم است. موضوع این کتاب های پائولو کوئیلو یک هفته از زندگی افراد عادی است که اتفاق خارق العاده ای برای آنها می افتد.

داستان روی پیلار، زن جوان مستقلی متمرکز است که از زندگی دانشگاهی نا امید شده و به دنبال معنای بیشتر است. زندگی پیلار زمانی تغییر می کند که او با یک دوست دوران کودکی ملاقات می کند، که اکنون یک معلم معنوی و فردی شفا دهنده و معجزه گر است. پیلار و همراهش اولین بار در دوران کودکی یکدیگر را ملاقات می کنند، اما چیزی بیش از آشنایی بین آنها باقی نمی ماند.

 تا اینکه 11 سال بعد دوباره به یکدیگر برخورد می کنند. او زنی است که یاد گرفته قوی باشد و تحت تاثیر احساساتش قرار نگیرد. در مقابل دوستش مردی است که استعداد شفای دیگران را دارد و در دین، راه حلی برای درگیری های درونی خود می جوید. هر دو با میل به تغییر و پیگیری رویاهای خود متحد می شوند.

برای رسیدن به این هدف، آنها باید بر موانعی مانند ترس از شکست و تعصب غلبه کنند. سپس پیلار و همراهش تصمیم می گیرند به دهکده ای کوچک در پیرنه بروند تا “حقیقت شخصی” خود را کشف کنند. پائولو کوئیلو این داستان را با دیالوگ های شاعرانه و مدرن روایت می کند، و ما را در اسرار الهی فرو می برد. زیرا، همانطور که او می گوید، “تجربه معنوی بیش از هر چیز، یک تجربه عملی از عشق است.”

 ۷)  ساحره پورتوبلو

کتاب ساحره پورتوبلو اثر پائولو کوئیلو - رادیو کاوش

هدف اصلی کتاب‌ های پائولو کوئیلو همیشه طرح داستان نیست، بلکه پیامی است که می‌ خواهد منتقل کند. این کتاب منحصر به فرد است زیرا داستان یک شخصیت اصلی را روایت می کند که قبلا مرده است و کل رمان فقط از طریق صحبت های افرادی که جادوگر پورتوبلو را می شناختند روایت می شود.

شرین خلیل که بعدا نام خود را به آتنا تغییر می دهد، دختر خوانده یک خانواده ثروتمند لبنانی است. و از دانش الهی برخوردار است و به مردم کمک می کند تا مسیر زندگی خود را پیدا کنند. زمانی که جنگ در کشورش شروع می شود، به لندن نقل مکان می کند. در دانشگاه عاشق مردی می شود که او را باردار می کند. این زوج جوان بر خلاف میل خانواده ‌شان با هم ازدواج می ‌کنند. این امر روابط شخصی او با مادر و شوهرش را تحت فشار قرار می دهد و عاملی برای فرار او از کلیسا می شود.

آتنا که اکنون یک مادر است نمی تواند به زنی که او را به دنیا آورده فکر نکند و برای پیدا کردن او دست بکار می شود. آتنا می خواهد بفهمد چگونه یک مادر می تواند فرزندش را رها کند. آنچه او در طول سفرش کشف خواهد کرد، مسیر زندگی او و عزیزانش را تغییر خواهد داد. جادوگر پورتوبلو از جمله کتاب‌ های پائولو کوئیلو با جملاتی تاثیرگذار و الهام ‌بخش است.

جمع بندی

داستان کتاب های پائولو کوئیلو گاهی اوقات پیچیده است. مضامین مدفون در صدها صفحه متن، غیر معمول نیست. اما همه آنها به دنبال پاسخ به سؤالات ابدی زندگی هستند. پائولو کوئیلو خواننده را به فکر کردن به شیوه ای مسحورکننده فرا می خواند و او را ترغیب می کند که به رویا پردازی ادامه دهد. کتاب های پائولو کوئیلو الهام بخش و تغییر دهنده زندگی هستند و می توانند تاثیری ابدی در زندگی روزمره شما  بگذارند.

به این مقاله امتیاز دهید
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.