مدیریت کسب و کار

معرفی 8 تا از بهترین کتاب های کسب و کار از کارآفرینان بزرگ دنیا

معرفی 8 تا از بهترین کتاب های کسب و کار از کارآفرینان بزرگ دنیا - رادیو کاوش

مقدمه ای بر کتاب های کسب و کار

کتاب ‌های کسب ‌و کار برای افرادی عالی است که به دنبال انجام هر کاری هستند، از راه‌ اندازی یک وبلاگ گرفته تا تاسیس یک شرکت بزرگ. این کتاب ها برای پیشرفت شغلی، ایجاد یک کسب ‌و کار و یادگیری مهارت ‌های جدید، مناسب هستند. اگر می‌خواهید در مورد تجارت بیاموزید یا جنبه خاصی از کسب ‌وکارتان را بهبود ببخشید، این کتاب ها برای شما مناسب است و ارزان ترین آموزش هایی که امروزه می توانید دریافت کنید را در اختیار شما قرار می دهد.

این لیست از کتاب های کسب و کار، به طور خاص برای کارآفرینان، خلاقان، فریلنسرها و حرفه ای ها گردآوری شده است. می توانید این کتاب ها را تهیه کنید که ممکن است به معنای واقعی کلمه، زندگی شما را تغییر دهند. همراه رادیو کاوش باشید.

 معرفی 8 کتاب کسب و کار

۱) تفکر سریع و آهسته اثر دانیل کانمن

معرفی کتاب تفکر سریع و آهسته - رادیو کاوش

تفکر سریع و آهسته توصیفی سرگرم کننده از تحقیقاتی است که کانمن در طول حرفه خود انجام داده است. در این کتاب کسب و کار، کانمن رابطه بین دو شیوه فکری که به ما پیشنهاد داده است را بررسی می ‌کند.

روش اول، تکانشی، خودکار و شهودی است: این بدون فکر آگاهانه ما اتفاق می افتد. با این حال، روش دوم، متفکر، عمدی و محاسبه گر است.

این از بهترین کتاب های کسب و کار است و توضیح می‌ دهد که چگونه تعاملات بین این سیستم ‌ها، نحوه تفکر و عمل ما را تعیین می ‌کند.

این کتاب انگیزه ‌ها یا محرک‌ های منطقی و غیرعقلانی مرتبط با هر نوع فرآیند تفکر و نحوه تکمیل یکدیگر را ترسیم می ‌کند و با تحقیق خود کانمن، در مورد گریز از ضرر، شروع می ‌شود.

از انتخاب ‌های قالب ‌بندی شده گرفته تا تمایل افراد به جایگزینی یک سوال دشوار با سوالی که پاسخ دادن به آن آسان است. این کتاب چندین دهه تحقیق را خلاصه می ‌کند تا نشان دهد مردم به قضاوت انسانی، بیش از حد اعتماد دارند.

۲) گاو بنفش اثر ست گودین

معرفی کتاب گاو بنفش از ست گودین - رادیو کاوش

این کتاب کسب و کار بیان می کند که ایجاد یک کسب و کار تجاری می تواند در ابتدا آسان باشد، اما ممکن است شما را به شکست محکوم کند. به همین دلیل است که ست گودین، نابغه بازاریابی، ایجاد محصولی را توصیه می کند که واقعا با هر چیزی که در حال حاضر در بازار موجود است متفاوت باشد.

اما یا گاو بنفش هستید یا نیستید. شما یا قابل توجه هستید یا نامرئی انتخاب خود را انجام می دهید. اپل، استارباکس، دایسون و پرت آ منگر چه اشتراکاتی دارند؟ چگونه آنها به رشد چشمگیری دست می یابند و برندهای آزمایش شده و واقعی قبلی خود را پشت سر می گذارند تا بهترین محصول خود را ارائه دهند؟ 

چک لیست قدیمی قیمت گذاری و تبلیغات که توسط بازاریابان استفاده می شود، دیگر کار نمی کند. دوران طلایی تبلیغات به پایان رسیده است. زمان آن رسیده که یک استراتژی جدید (گاو بنفش) بکار ببریم. گاو بنفش چیزی خارق العاده، غیرقابل درک، هیجان انگیز و غیرقابل باور را توصیف می کند.

این از پرفروش ‌ترین کتاب های کسب و کار ست  گودین است و از شما می ‌خواهد در هر کسب و کاری که می ‌سازید و هر کاری که انجام می ‌دهید، یک گاو بنفش بگذارید تا چیزی واقعا قابل توجه خلق کنید.

۳) سمفونی کفش ها اثر فیل نایت

معرفی بهترین کتاب های حوزه کسب و کار - رادیو کاوش

این از بهترین کتاب های کسب و کار و یکی از پرفروش ترین های نیویورک تایمز است. فیل نایت، بنیانگذار و رئیس هیئت مدیره نایکی، روزهای اولیه شرکتش را به‌ عنوان فردی بی ‌باک در این کتاب نشان می ‌دهد.

کتاب استارت‌ آپ و تکامل شرکت نایکی را به عنوان یکی از نمادین ‌ترین، متحول ‌کننده ‌ترین و سود آورترین برندهای جهان، بیان می کند.

فیل نایت که تازه از مدرسه بازرگانی فارغ التحصیل شده بود، پنجاه دلار از پدرش قرض گرفت و شرکتی را با یک ماموریت ساده راه اندازی کرد: واردات کفش های ورزشی با کیفیت بالا و هزینه کم از ژاپن. نایت با فروش کفش ها در صندوق عقب ماشینش در سال 1963، هشت هزار دلار در آن سال به دست آورد. امروزه، فروش سالانه نایک به بیش از 30 میلیارد دلار رسیده است.

بیل گیتس این کتاب کسب و کار را یکی از پنج کتاب مورد علاقه خود در سال 2016 معرفی کرد و آن را داستانی شگفت‌ انگیز و تجربه ای تازه از مسیر موفقیت در کسب ‌و کار خواند.

این یک سفر آشفته، پرمخاطره و پر هرج و مرج است که مملو از اشتباهات، مبارزات بی پایان و فداکاری است. فیل نایت مسیرهایی را باز می کند که تعداد کمی از مدیران اجرایی قادر به انجام آن هستند.

۴) خلق مدل کسب و کار اثر الکساندر استروالدر و ایو پیگنیور

معرفی کتاب خلق مدل کسب و کار - رادیو کاوش

اگر سازمان شما نیاز دارد خود را با واقعیت ‌های سخت جدید تطبیق دهد، اما هنوز استراتژی ندارید که شما را در مقابل رقبایتان قرار دهد، به این کتاب کسب و کار نیاز دارید.

این یک راهنما برای رویاپردازان، تغییر دهندگان بازی و چالش‌ گرانی است که در تلاش برای سرپیچی از مدل ‌های تجاری منسوخ و طراحی شرکت ‌در آینده هستند.

این کتاب توسط 470 متخصص کسب و کار، از 45 کشور ایجاد شده است. و ایده ها و ابزارهای استراتژیک قدرتمندی را به کار می گیرد و اجرای آنها را در سازمان شما آسان می کند.

کتاب متداول‌ ترین الگوهای مدل کسب‌ و کار را بر اساس مفاهیم متفکران برجسته کسب ‌و کار، توضیح می ‌دهد و به شما کمک می‌ کند تا آنها را برای زمینه ‌ی خود تفسیر کنید.

این از بهترین کتاب های کسب و کار است که به شما می آموزد، چگونه به طور سیستماتیک یک مدل کسب و کار متحول کننده را درک، طراحی و پیاده سازی کنید. یا مدل قدیمی موجود را بازسازی و تجزیه و تحلیل کنید.

در طول مسیر در سطح بسیار عمیق تری، مشتریان، کانال های توزیع، شرکا، جریان های درآمد، هزینه ها و پیشنهاد ارزش اصلی خود را، درک خواهید کرد.

۵) نوپای ناب اثر اریک ریز

معرفی کتاب نوپای ناب برای کسب و کار - رادیو کاوش

استارت آپ ها شکست می خورند. اما می توانید از بسیاری از این شکست ها پیشگیری کنید. نوپای ناب رویکرد جدیدی است که در سرتاسر جهان اتخاذ می‌ شود و نحوه ساخت شرکت‌ ها و عرضه محصولات جدید را تغییر می ‌دهد. اریک ریز استارت ‌آپ را سازمانی تعریف می‌ کند که برای ایجاد چیزی جدید در شرایط عدم اطمینان شدید، فعالیت می ‌کند.

استارتاپ ناب رویکرد شرکت ‌هایی را تقویت می ‌کند که هم سرمایه کارآمدتری داشته باشند و هم خلاقیت انسانی را به طور موثرتری به کار گیرند.

درس ‌های این کتاب کسب و کار، بر یادگیری معتبر، آزمایش‌ های علمی سریع و همچنین تعدادی از روش‌ های غیر شهودی متکی است که چرخه‌ های توسعه محصول را کوتاه می ‌کند، پیشرفت واقعی را بدون توسل به معیارهای بیهوده اندازه‌گیری می‌ کند و یاد می دهد که مشتریان واقعا چه می‌ خواهند.

این یکی از کتاب های کسب و کار است که شرکت ها را قادر می ‌سازد تا با چابکی، مسیرها را تغییر دهند و برنامه ‌ها را اینچ به اینچ و دقیقه به دقیقه تغییر دهند.

کتاب رویکردی علمی را برای ایجاد و مدیریت استارت‌ آپ‌ های موفق در عصری ارائه می ‌کند که شرکت‌ ها بیش از هر زمان دیگری نیاز به نوآوری دارند.

۶) هر برند یک قصه است از دانلد میلر

معرفی کتاب هر برند یک داستان است - رادیو کاوش

هر برند یک قصه است از برترین کتاب های کسب و کار است که توسط نویسنده پرفروش نیویورک تایمز  و کارشناس بازاریابی، دونالد میلر ایجاد شده است و درآمد میلیونی دارد.

اگر از کلمات اشتباه برای صحبت در مورد محصول خود استفاده کنید، هیچ کس آن را نخواهد خرید. بازاریابان و صاحبان مشاغل برای برقراری ارتباط موثر با مشتریان خود تلاش می کنند و سرمایه هنگفتی را به آن اختصاص می دهند.

این کتاب کسب و کار، سیستم اثبات شده ای را ایجاد کرده است و به اشتراک می گذارد تا به شما در تعامل و تاثیر واقعی بر مشتریانتان کمک کند. این فرآیند، یک راه حل اثبات شده برای مبارزه ای است که رهبران کسب و کار هنگام صحبت در مورد شرکت های خود با آن روبرو هستند.

بدون یک پیام واضح و متمایز، مشتریان متوجه نمی شوند که شما چه کاری می توانید برای آنها انجام دهید و تمایلی به مشارکت ندارند. این کار باعث می شود فروش بالقوه، فرصت های تعامل با مشتری و موارد دیگر را از دست بدهید.

چه مدیر بازاریابی یک شرکت چند میلیارد دلاری، صاحب یک کسب و کار کوچک، یک سیاستمدار کاندیدای انتخابات، یا یک خواننده باشید، ساخت یک برند داستانی، ارزش منحصر به فردی را به مشتریان شما ارائه می دهد.

۷) مدیران بزرگ ساخته می شوند از جولی ژو

معرفی کتاب مدیران بزرگ ساخته می شوند - رادیو کاوش

مدیران بزرگ ساخته می شوند از پرفروش ترین کتاب های کسب و کار وال استریت است. اگر مدیر یک شرکت هستید اما نمی ‌دانید چه می‌ کنید، این کتاب همان چیزی است که جولی ژو وقتی در سن 25 سالگی به یک مدیر تازه کار تبدیل شد، احساس کرد.

او به لیست بلندبالایی از تدارکات خیره شد، از استخدام تا اخراج، از جلسه تا پیام رسانی، از برنامه ریزی گرفته تا راه اندازی، و با هزاران سوال روبرو شد.

او چگونه قرار بود کار گروهی را به ارزش تبدیل کند؟ چگونه می تواند مباشر خوبی برای حرفه خود باشد؟ راز رهبری با اعتماد به نفس در موقعیت های جدید و غیرمنتظره چیست؟ اکنون، جولی با مدیریت ده ‌ها تیم، مهم‌ ترین درس را می‌ داند: مدیران بزرگ متولد نمی ‌شوند بلکه ساخته می‌ شوند.

این کتاب کسب و کار یک راهنمای میدانی مدرن است که نمونه های روزمره و بینش های متحول کننده ای را برای مدیران در خود جای داده است، از جمله:

  •       چگونه یک مدیر عالی را از یک مدیر معمولی تشخیص دهیم.
  •       چگونه یک مصاحبه ناخوشایند را انجام دهیم تا بتوانیم افراد مناسب را استخدام کنیم.
  •       چگونه با گزارش‌ های خود، در سمتی غیر از رئیس، اعتماد ایجاد کنیم.
  •       وقتی ایمان خود را از دست می ‌دهیم و برای آن پاسخی نداریم به کجا نگاه کنیم.

چه تازه کار باشید یا یک رهبر کهنه کار، یا به دنبال ارتقای شغلی باشید، این کتابچه راهنمای شماست تا مدیری باشید که آرزو آن را می کنید.

۸) قدرت تنفس اثر سندی آبرامز

معرفی کتاب کسب و کار قدرت تنفس - رادیو کاوش

علم، قدرت تنفس و تمرکز حواس را برای افزایش رفاه ما تایید کرده است. توصیه سندی آبرامز در یکی از بهترین کتاب های کسب و کار، یک راه ساده اما فوق العاده موثر برای تبدیل ذهن آگاه به بخشی از زندگی شما است و به شما کمک می کند در دنیای همیشه فعال ما پیشرفت کنید.

تکنولوژی، بخش تجارت را متحول کرده است. اگر شما یک کارآفرین، کارمند، مدیر عامل یا مدیر اجرایی هستید، احتمالا تاثیرات انسانیت کمتر و فناوری بیشتر را احساس می کنید.

ذهن ما پریشان است، دامنه توجه ما کوتاه می شود، ما همه چیز را بر حسب تقاضا می خواهیم، ​انرژی ما اغلب منفی است، ما به رسانه های اجتماعی معتاد هستیم و کم خوابیم. این نمی تواند یک حالت عادی جدید باشد.

این کتاب کسب و کار، قدرت دگرگون کننده نفس در تجارت را به اشتراک می گذارد. حتی فقط سه نفس عمیق در لحظات کلیدی می تواند چیزی جز معجزه نباشد.

با تکنیک‌ های تنفس سریع، ساده و موثر آبرامز، هوشیارتر و درگیرتر می‌ شوید و خلق و خوی بهتر، چشم‌ اندازی آرام‌ تر و انرژی مثبت را تجربه می‌ کنید که به بهره ‌وری، خلاقیت و وضوح سطح بعدی شما تبدیل می ‌شود.

جمع بندی

کتاب ‌های کسب و کار این قدرت را دارند که به ما درس‌ ها، استراتژی ‌ها و ایده‌ هایی بیاموزند که شاید هرگز به آنها فکر نکرده ‌ایم. کتاب ‌های تاثیرگذار مالی خوب از درس‌ ها و ایده ‌های مشخصی تشکیل شده است که مستقیما از تجربیات کسانی استخراج شده است، که در جایگاهی که هستیم قرار داشتند و در حال حاضر در جایی هستند که می‌خواهیم باشیم.

آنها قبل از ما تمام جنبه های یک کسب و کار را تجربه کرده اند، بنابراین با خواندن آنها می ‌توانیم از تجربیات افراد موفق در کسب وکار درس بگیریم. کتاب های کسب و کار در هر حوزه ای، از فلسفه ‌های مدیریت گرفته تا تاکتیک‌ های مالی، می‌ توانند برای کارآفرینان مشتاق یا رهبران تجاری مفید باشند.

به این مقاله امتیاز دهید
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.