روانشناسی و موفقیت, معرفی کتاب

رابطه قانون جذب با موفقیت چیست؟ گذر از توهم موفقیت تا راز های مهم رسیدن به موفقیت

رابطه قانون جذب با موفقیت چیست؟ - رادبو کاوش

موفقیت، توهم و واقعیت ها

در زمینه موفقیت کتاب ها و دوره های آموزشیی بسیاری وجود دارند که 99 درصد این منابع توهمی بیش نیستند و تنها یک درصد از کتاب ها و آموزش ها و مدرسان واقعیت امر را به ما می گویند.

  • فرمول قطعی رسیدن به موفقیت چیست؟
  • اما به راستی برای رسیدن به موفقیت چه کار هایی باید انجام داد؟
  • چگونه می توان موفق شد؟
  • چگونه راز افراد بزرگ در زمینه موفقیت را پیدا کنیم؟
  • آیا می توان از قوانین طبیعت، کائنات، انرژی ها و ذهنیت مثبت استفاده کرده و به موفقیت رسید؟
  • آیا قانون جذب در رسیدن به موفقیت کمک می کند یا خیر؟
  • چه کتاب ها و منابع خوبی در زمینه موفقیت وجود دارد؟

برای یافتن پاسخ این پرسش های اساسی و یافتن رابطه قانون جذب با موفقیت  و پیدا کردن راز موفقیت با ادامه این مقاله همراه رادیو کاوش باشید.

موفقیت، توهم و واقعیت ها - رادیو کاوش

قانون جذب چیست؟

قانون جذب قانونی ساده در عین حال شگفت انگیز و با قدرت بالایی است که انرژی های مشابه را با یکدیگر همسو می کند. به صورت خلاصه این قانون می گوید که به هر چیز فکر کنید به همان چیز جذب خواهید شد. افکار مثبت خوبی ها، زیبایی ها و فراوانی را به ارمغان می آورند و افکار منفی دشواری های بیشتری را جذب می کنند.

براساس قانون جذب هر اتفاقی که در زندگی رخ می دهد تصادفی نبوده و فرد آن اتفاق خوب یا بد را جذب کرده استو به نظر می رسد که قانون جذب همیشه در زندگی کار می کند. اما نکته مهم این است که رابطه قانون جذب و موفقیت چیست؟ قانون جذب تا چه حدی باعث موفقیت افراد می شود؟ آیا با قانون جذب به تنهایی می توان موفق شد؟ چگونه باید از قانون جذب استفاده کرد تا کارایی و اثربخشی حداکثری داشته باشد؟

در ادامه مقاله پاسخ تمام سوالات آورده شده است. برای بهره مندی از این قانون به صورت درست و دور شدن از توهم موفقیت توضیحات بیشتر در این زمینه را در ادامه این مقاله مطالعه کنید.

چرا شناخت رابطه قانون جذب و موفقیت مهم است؟

براساس تعریف قانون جذب متوجه شدیم که می توان از تفکر مثبت، انرژی بالا و قوانین متافیزیک استفاده کرد و به کمک آنها به موفقیت رسید. دانستن اینکه قانون جذب چیست و رابطه قانون جذب و موفقیت در تمام ابعاد زندگی به چه شکل است بسیار اهمیت دارد چرا که، اگر قانون جذب را به درستی نشناسیم یا توقع بیش از حد از قدرت و کارایی آن داریم یا نمی توانیم از تمام پتانسیل های آن جهت سعادتمندی بهره مند شویم.

برای دسترسی به لیستی از بهترین کتاب های قانون جذب به مقاله “معرفی 7 تا از بهترین کتاب های قانون جذب از نویسندگان بزرگ دنیا” سر بزنید.

دلیل ناکارآمدی دوره ها و کتاب های موفقیت و انگیزشی چیست؟

در اکثر دوره های آموزشی برای موفقیت در ایران و خارج از ایران، تنها کاری که انجام می شود انتقال مقدار زیادی انرژی به مخاطبان است. پس از اینکه سطح انرژی شما افزایش پیدا کرد آن دوره های آموزشی برنامه ای برای شما ندارند و شما را با آن سطح انرژی رها می کنند. به همین دلیل در ذهن افراد یک توهم از موفقیت ایجاد می شود. این افراد در کتاب ها و دوره های آموزشی مختلف از اصول بسیار خوب قانون جذب سواستفاده کرده و این مطالب بسیار مفید را به شکل توهم زایی به شما آموزش می دهند.

یکی از مثال های خوب در این زمینه قانون جذب است که در منابع مختلف دیده می شود. معمولا 99 درصد افراد از از اصول بسیار خوب قانون جذب استفاده کرده، مباحث را به صورت غیر واقعی توضیح داده و در این زمینه اغراق می کنند. این افراد برای جذاب نشان دادن آموزش های خود بدون بیان اهمیت عمل کردن، تلاش و یادگیری مهارت مخاطب را تنها به تفکر مثبت تشویق می کنند. بنابراین قانون جذب به تنهایی نمی تواند راز موفقیت باشد.

برای پیدا کردن راز موفقیت افراد بزرگ در زمینه های مختلف این نکته را مدنظر داشته باشید که شما نمی توانید حتی یک فرد را پیدا کنید که تنها با بالا بردن سطح انرژی خود و انجام اصول قانون جذب در حالی که هیچ کاری انجام نمی دهد موفق شده باشد.

برای دسترسی و آشنایی با بهترین کتاب های انگیزشی به مقاله “معرفی 9 تا از بهترین کتاب های انگیزشی از نویسندگان بزرگ دنیا” مراجعه کنید.

رابطه قانون جذب با موفقیت به چه صورت است؟

اکنون که متوجه شدیم که مباحث مربوط به متافیزیک و قانون جذب تنها بخشی از مسیر موفقیت است اما به دلیل جذابیت از آن سواستفاده می کنند، لازم است بدانیم که قانون جذب چگونه به موفق شدن ما کمک می کند.

نکته اساسی در این زمینه این است که تنها با تفکر و دیدگاه مثبت نمی توان موفق شد در کنار این طرز فکر عمل کردن و تلاش بسیار مهم است. در همین راستا و در خصوص بررسی رابطه بین قانون جذب و موفقیت سه رویکرد زیر وجود دارد:

فرض کنید که یک فرد یک باغ گل رز دارد. این شخص تصمیم می گیرد که برای پروش گل های خود آموزش ببنید.

رویکرد اول: شرکت در کلاس های انگیزشی: فردی را در نظر بگیرید که برای پروش گیاهان خود بدون یادگیری مهارت های باغبانی فقط و فقط در کلاس های انگیزشی شرکت کند و براساس آموزه های این کلاس ها هر روز بخاطر داشتن گلهای زیبا و باغش خدا را شکر کرده و برای گل های رز خود انرژی مثبت بفرستد. آیا تنها با داشتن تفکر مثبت می توان باغی سرسبز داشت؟ بله جواب شما کاملا درست است. این شخص پس از مدتی باغ زیبای خود را از دست می دهد و در نهایت به این نتیجه می رسد که قانون جذب و دیدگاه مثبت ناکارآمد بوده و تاثیری در موفقیت ندارد.

رویکرد دوم: شرکت در کلاس های آموزش باغبانی: فردی را در نظر بگیرید که برای پروش گیاهان خود در کلاس های آموزش باغبانی شرکت کرده و مهارت های لازم را یاد میگیرد اما این فرد به دیدگاه مثبت و رابطه قانون جذب با موفقیت اعتقاد ندارد. به نظر شما عاقبت کار این فرد چگونه خواهد شد؟

پس از اندکی تامل و با بررسی سبک زندگی این نوع افراد متوجه می شویم که فرد در زمینه باغبانی با توجه به داشتن مهارت های مورد نیاز عملکرد قابل قبولی داشته و دارای گلهای زیبا و باغ سرسبز خواهد بود. اما نکته قابل تامل این است که سختی های موجود در این مسیر و انجام کار های سخت و طاقت فرسا این فرد را به مرور زمان خسته خواهد کرد.

به طوری که شخص با وجود داشتن یک باغ سرسبز احساس پوچی می کند، زیبایی های باغ را نمی بیند، کار های مراقبت از گیاهان را به سختی و اجبار انجام می دهد و بدون لذت بردن از زیبایی های مسیر در یک چرخه فرسایشی روز به روز خسته تر می شود. تا جایی که روزی این افکار منفی روی اعمالش تاثیر گذاشته و باغ را می فروشد یا آن را به طرق دیگری از دست می دهد.

رویکرد سوم: شرکت در کلاس های انگیزشی و باغبانی هم زمان با هم: در حالت سوم که فرد آموزش های باغبانی را دیده و در کنار یادگیری مهارت و متخصص شدن در زمینه کاری خود دیدگاه مثبت دارد، به کمک قوانین جذب موفق خواهد شد. این فرد ضمن پذیرش تمام سختی های مسیری که انتخاب کرده اما از زیبایی های آن نیز لذت می برد.

در نتیجه در رویکرد سوم: شخص با وجود تمام سختی ها احساس لذت دارد و باغش نیز گسترش پیدا کرده و کسب و کار وی بیش از پیش رونق پیدا می کند.

متاسفانه در بسیاری از منابع آموزشی موفقیت و توسعه فردی و از جمله کتاب های و دوره های آموزشی موجود در این زمینه فقط قسمت اول و رویکرد اول به سبب جذابیت آن مطرح می شود . از سختی های مسیر و عملگرایی صحبتی به میان نمی آید. توجه داشته باشید که قانون جذب یکی از ابزار های رسیدن به هدف است بنابراین نباید با هدف اشتباه گرفته شده و بیش از اندازه روی آن حساب کرد.

از این سه رویکرد مربوط به یادگیری مهارت باغبانی می توان رابطه بین قانون جذب و موفقیت را پیدا کرد. براساس مثال فوق، می توان نتیجه گرفت که موفقیت تنها با افکار مثبت و قانون جذب یا کار و تلاش به تنهایی به دست نمی آید.

راز موفقیت افراد بزرگ چیست؟ - رادیو کاوش

راز موفقیت افراد بزرگ چیست؟

فرمول و راز موفقیت قطعی بدین صورت است که در کنار تلاش هدفمند دارای تفکر و ذهنیت مثبت باشیم تا بتوانیم به اهداف خود جامه عمل پوشانده و از زندگی لذت ببریم.

مراقب باشیم که در مسیر موفقیت در تله کتاب ها افراد، دوره ها و آموزش های توهم زا و گمراه کننده قرار نگیریم. نکته بسیار مهم این است که تنها شور و هیجان، اشتیاق، خواسته قلبی، آرزو و… ما را موفق نمی کنند.

همان طور که بدون ورزش و رژیم غذایی به تناسب اندام نمی رسیم، بدون درس خواندن و کم کردن میزان تفریح ها و استراحت در کنکور موفق نمی شویم، با گفتن جملاتی از قبیل من موفق می شوم و برای خود، خانواده و جامعه فرد مفیدی می شوم و… بدون تلاش هوشمندانه موفق نخواهیم شد.

افراد موفق در 95 درصد موارد کار هایی را انجام می دهند که برایشان بسیار سخت است و آنها علاقه ای به انجام آن کار ندارند. درباره این اصل در کتاب باشگاه پینج صبحی ها مطالب بسیار مفیدی وجود دارد. برای خرید کتاب باشگاه پنج صبحی ها با تخفیف ویژه به لینک درج شده روی نام کتاب سربزنید.

امیدوارم که این مقاله از رادیو کاوش توانسته باشد تا حدودی شما را برای رسیدن به اهدافتان و قرارگرفتن در مسیر موفقیت یاری کرده باشد. نظرات ارزشمند خود را در بخش کامنت ها با ما به اشتراک بگذارید.

به این مقاله امتیاز دهید
بازگشت به لیست

1 نظر در “رابطه قانون جذب با موفقیت چیست؟ گذر از توهم موفقیت تا راز های مهم رسیدن به موفقیت

  1. Book گفت:

    این مقاله رو توی پیج تون استوری کردید و من اومدم و خوندم. خیلی عالی بود. واقعا به خوندنش نیاز داشتم ممنونم رادیو کاوش جان بخاطر پیج و سایت خوبتون ?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.