روانشناسی و موفقیت

معرفی 9 تا از بهترین کتاب های انگیزشی از نویسندگان بزرگ دنیا

معرفی 9 تا از بهترین کتاب های انگیزشی از نویسندگان بزرگ دنیا - رادیو کاوش

مقدمه ای بر کتاب های انگیزشی

مطالعه کتاب های انگیزشی می تواند تفاوت بزرگی در نگاه شما به خود و دنیای اطرافتان ایجاد کند. وقتی یک کتاب انگیزشی می خوانید، الهام می گیرید که محدودیت های خود را در هم بشکنید و می توانید انتخاب های بهتری داشته باشید و اغلب اقدامات مثبت انجام دهید.

در حالی که موفقیت برای افراد مختلف، معنای متفاوتی دارد، اگر می‌خواهید به اهداف خود برسید و رویاهای خود را حقیقت بخشید، کتاب ‌های انگیزشی می‌توانند کمک کننده باشند. مهم نیست در کدام مرحله زندگی هستید، خواندن این فهرست از بهترین کتاب ‌های انگیزشی می‌تواند به شما کمک کند تا از باورهای محدودکننده خود عبور کنید، به آزادی شخصی دست یابید و به موفقیت برسید. همراه رادیو کاوش باشید.

معرفی بهترین کتاب های انگیزشی

1) انسان در جستجوی معنا، اثر ویکتور ای. فرانکل 

کتاب انسان در جستجوی معنا - رادیو کاوش

ویکتور ای. فرانکل، کتاب انسان در جستجوی معنا را در سال 1946 پس از زنده ماندن از اردوگاه های مرگ نازی ها در طول جنگ جهانی دوم براساس تکنیک روان درمانی خود به نام لوگوتراپی نوشت. فرانکل در این کتاب بخشی از خاطرات و بخشی از درک خود در مورد آنچه که زندگی را برای زیستن و رنج کشیدن ارزشمند می کند، بیان می کند.

این یکی از بهترین کتاب های انگیزشی کوتاه است که بیان می کند ما به عنوان انسان هرگز نمی توانیم از رنج دوری کنیم، اما می توانیم انتخاب کنیم که چگونه با آن کنار بیاییم، در آن معنا پیدا کنیم و با هدف به جلو حرکت کنیم.

فرانکل تمام خاطرات خود از دوران حضور در اردوگاه ها را بیان نمی کند. در عوض، او بیشتر به توضیح این موضوع می پردازد که چگونه زندگی روزمره در اردوگاه بر وضعیت روانی زندانیان تاثیر می گذارد. فرانکل می‌گوید بر اساس مشاهداتش از زندانیان، زندگی در زندان از سه مرحله ذهنی عبور می‌کند: شوک در چند روز اول پس از ورود، بی‌تفاوتی و «مرگ احساسی» پس از عادت کردن به زندگی در اردوگاه، و سرخوردگی با زندگی پس از آزادی.

این کتاب انگیزشی به بررسی این موضوع می‌ پردازد که چه اتفاقی برای زندانیان بی ‌تفاوت افتاد و چگونه فرانکل توانست از این بی‌ تفاوتی نجات یابد.

برای خرید کتاب انسان در جستجوی معنا با تخفیف و ارسال فوری به لینک درج شده مراجعه کنید.

2)  اثر مرکب، اثر دارن هاردی

اثر مرکب

یکی از بهترین کتاب های انگیزشی اثر مرکب است. این کتاب کم حجم و پر فروش به ما کمک می کند تا با کسب عادت های خود و ترک عادت های بد کیفیت زندگی شخصی و کاریمان را افزایش دهیم.

به کمک تمرین های ساده و کاربردی این کتاب متوجه می شویم که کار های کوچک اما مستمر نتایج فوق العاده خوبی را برای ما به ارمغان می آورند. این کتاب کاملا واقع بینانه و کاربردی می باشد.

برای خرید کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی با تخفیف و ارسال فوری به لینک درج شده مراجعه کنید. چنانچه درباره این کتاب سوال دارید نیز می توانید به بخش توضیحات محصول در فروشگاه رادیو کاوش مراجعه کنید.

3) هنر ظریف بی خیالی: رویکردی ضد شهودی برای داشتن یک زندگی خوب، اثر مارک منسون

کتاب انگیزشی هنر ظریف بی خیالی - رادیو کاوش

این کتاب انگیزشی راهنمای خود کنترلی، یک وبلاگ نویس فوق ستاره را به ما نشان می دهد که چگونه می توانیم از تلاش برای مثبت بودن در تمام مدت دست برداریم تا بتوانیم افراد بهتر و شادتری باشیم. برای چندین دهه، به ما گفته شده است که مثبت اندیشی کلید یک زندگی شاد و غنی است.  اما یکی از بزرگترین تهدیدها برای دستیابی به موفقیت در زندگی، فرهنگ مثبت گرایی سمی است.

در کتاب هنر ظریف بی خیالی می خوانیم که، خط فکری مثبت گرایی سمی، در حالی که نیت خوبی دارد، در واقع نوآوری، خلاقیت و بهره وری را از بین می برد. در اصل، ما انسان هستیم و محدودیت هایی داریم. پذیرش محدودیت ها و معایب خود، مرحله ای است که ما شروع به ایجاد یک زندگی واقعی و معنادار می کنیم و این اصل باعث ایجاد انگیزه پایدار می شود.

یافتن چیزی مهم و معنادار در زندگی شما سودمندترین استفاده از زمان و انرژی است. یافتن معنی در زندگی به شما کمک می کند تا تلاش لازم برای غلبه بر مشکلات خاصی را که با آن روبرو هستید حفظ کنید. بنابراین، می ‌توانیم بگوییم که کلید داشتن یک زندگی خوب، نادیده گرفتن چیزهایی است که با ارزش‌ های شخصی شما همسو نیستند.

4) اوضاع خیلی خراب است، اثر مارک منسون

کتاب اوضاع خیلی خراب است - رادیو کاوش

اوضاع خیلی خراب است از مجموعه کتاب های انگیزشی مارک منسون است. این یک کتاب درسی عمیق درباره درک احساسات شما است تا در نهایت بتوانید آزادی و شادی بیشتری در زندگی خود پیدا کنید.

ابتدا خواننده را به قلمرو اگزیستانسیالیستی می ‌برد که امید چیست و رابطه آن با معنا را تامل می‌کند. سپس به طرز ماهرانه ‌ای تصویری از چگونگی تناسب امید با دنیایی که امروز در آن زندگی می‌کنیم را ترسیم می‌ کند.

مارک منسون نکاتی را که قبلا هرگز نشنیده ‌اید در این کتاب انگیزشی به شما ارائه می ‌کند. و می‌ تواند وجود فیزیکی شما را ارتقا دهد تا بتوانید شتابزدگی برای کسب پیروزی را متوقف کنید و مرحله به مرحله به اهداف خود برسید.

او همراه با توصیه ‌هایی که حتما نیاز به خواندن دارد، راهی برای یافتن معنی در این دنیای بی‌ پایان اطلاعات غیر ضروری به ما ارائه می‌ دهد. همچنین، به مراتب بهتر از مبلغان مذهبی، کل موضوع دین و حتی نحوه راه اندازی فرقه خود را توضیح می دهد.

5) سال تفکر جادویی، اثر جون دیدیون

کتاب انگیزشی سال تفکر جادویی اثر جون دیدیون - رادیو کاوش

سال تفکر جادویی یکی از بهترین کتاب های انگیزشی از نویسنده پرفروش، جوان دیدیون است. دیدیون در این کتاب درباره اتفاقات سال بعد از مرگ ناگهانی و غیرمنتظره همسرش می نویسد. اما این خاطرات زندگی ‌نامه‌ ی روزمره او نیست. دیدیون از تجربه خود از غم و اندوه استفاده می کند تا به خواننده نشان دهد چگونه می توانیم پس از غم و نا امیدی به زندگی ادامه دهیم.

در طول یک سال، جون دیدیون مصیبت های شخصی متعددی را تجربه کرد. شوهرش فوت کرد و دخترش در خطر مرگ بود. او از این اتفاقات غمگین شد و از آنها درس هایی در مورد از دست دادن، ناتوانی و تغییر زندگی آموخت.

وقتی خودمان را توصیف می کنیم، شغل و سرگرمی هایمان معمولا اولین چیزهایی هستند که به ذهنمان خطور می کند. اما عامل دیگری وجود دارد که ما را به عنوان یک انسان تعریف می کند. این افراد اطراف ما هستند، همراه با روابط ما با آنها.

افراد و روابط برای زندگی ما ضروری هستند. آنها اشکال مختلفی دارند: دوستان، دشمنان و… اما مهمترین آنها اعضای خانواده ما است. نویسنده جون دیدیون در یک سال دو رویداد غم انگیز را تجربه کرد: مرگ شوهرش و بیماری دخترش، مهم ترین اعضای خانواده او. جون قربانی تراژدی شد. او باید با عواقب بعد از آن کنار می آمد و راه هایی برای ادامه زندگی پیدا می کرد.

6) عذرخواهی بسه دختر، اثر ریچل هالیس

معرفی کتاب های ریچل هالیس - رادیو کاوش

این یکی از بهترین کتاب های انگیزشی  است که خواندن آن برای کسانی که معذرت خواهی از دیگران را حتی اگر مقصر نباشند برای خود به یک عادت تبدیل کرده اند، ضروری است. عذرخواهی صدای آزاردهنده ای در سر شما است که به شما می گوید کنار بروید، آرام بنشینید و سرتان را پایین نگه دارید و به موقعیت پیش آمده اعتراض نکنید. به یاد داشته باشید که زنان خوش رفتار به ندرت تاریخ ساز می شوند.

اگر متوجه می‌ شوید که برای موفقیت، جاه‌ طلبی یا صرفا به خاطر داشتن طیف وسیعی از احساسات عذرخواهی می‌ کنید، خود را از دستیابی به پتانسیل کامل در زندگی باز می ‌دارید. ممکن است انگیزه داشته باشید، اما اگر دائما نگران افکار دیگران باشید، و مدام به خاطر هرکاری که انجام می دهید عذر خواهی کنید، نمی‌ توانید این انگیزه را برای مدت طولانی حفظ کنید. کتاب عذرخواهی بسه دختر، فراخوانی است برای توقف معذرت خواهی برای هر زنی که خود را در هرکاری مقصر می داند.

7) عادات اتمی: راهی آسان و اثبات شده برای ایجاد عادت های خوب و ترک عادت های بد، اثر جیمز کلیر

کتاب انگیزشی عادت های اتمی - رادیو کاوش

عادت های اتمی یکی از آن کتاب‌ های انگیزشی است که می‌تواند افراد را به ایجاد تغییرات کوچک روزانه تشویق کند که نتایج پایداری به همراه دارد. پس عادات اتمی چیست؟

عادت های اتمی عاداتی هستند که ما به طور منظم و پیوسته درگیر آن می شویم، تا جایی که با گذشت زمان اثر ترکیبی پیدا می کنند. به این معنی که چه عادت های خوب و چه بد، کاری که روزانه انجام می دهید تبدیل به عادتی برای ما می شود.

در این کتاب راهبرد هایی گنجانده شده است که شما را برای موفقیت آماده می کند، مانند تغییر محیط اطراف خود برای ارتقای پیشرفت شخصی و آسان کردن دستیابی به موفقیت. همچنین به خوانندگان می آموزد که اکثر مردم در مسیر موفقیت خود، در کجا شکست می خورند و چگونه می توانند از دام های رایج نجات پیدا کنند.

علاوه بر این، یاد خواهید گرفت، تشخیص دهید کدام عادت های اتمی مانع از موفقیت شما می شود و چگونه می توانید از آنها رهایی یابید و عادت های قدیمی را با عادت های جدید و سالم تر جایگزین کنید.

8) 7 عادت مردان مؤثر: درس های قدرتمند برای تغییر خود، اثر استفان آر کاوی

معرفی بهترین کتاب های انگیزشی - رادیو کاوش

کتاب انگیزشی پرفروش 7 عادت مردان موثر از استفن آر. کاوی کتابی برای خودسازی است. این کتاب بر اساس اعتقاد کاوی نوشته شده است به این معنی که نوع نگاه ما به جهان بر اساس ادراک خود ما است. بنابراین برای تغییر یک موقعیت، باید خودمان را تغییر دهیم و برای تغییر خود باید ادراک خود را تغییر دهیم.

این کتاب درباره تعداد زیادی از افرادی توضیح می دهد که به درجه بالایی از موفقیت بیرونی دست یافته اند، اما هنوز با نیاز درونی برای تغییر خود و رشد روابط سالم با افراد دیگر دست و پنجه نرم می کنند. همه عادت هایی دارند. تعدادی از آنها خوب و تعدادی بد هستند. همچنین برخی از آنها تاثیری بر زندگی شما ندارند. بسیاری عادت ها را به عنوان ویژگی های تغییرناپذیر شخصیت خود می دانند.

کتاب کاوی نه بر حذف عادت بد، بلکه بر ایجاد عادت های خوب تمرکز دارد. تغییر عادت نه تنها نوع نگاه شما به جهان را تغییر دهد، بلکه می تواند نوع نگاه شما به خود را نیز تغییر دهد. این هفت عادت عبارت اند از:

 •  کنترل زندگی خود را به دست بگیرید
 •  گرفتن تصمیمات بهتر، هوشمندانه و استراتژیک
 •  مدیریت و بهبود روابط خود با خانواده و دوستان
 •  غلبه بر عادت های بد
 •  افزایش بهره وری خود
 •  پیدا کردن تعادل سالم برای کار و زندگی
 •  شادترین خودت باش

9)  خودت را به فنا نده، اثر گری جان بیشاپ

کتاب انگیزشی از گری جان بیشاپ - رادیو کاوش

این یکی از بهترین کتاب های انگیزشی است که به شما کمک می کند تا پیچیدگی و قدرت کلامی و چگونگی استفاده از آن را به عنوان نیرویی موثر در زندگی خود درک کنید. اگر در یک حلقه دائمی گفتگوهای درونی گرفتار شده اید که به شما می گوید تنبل هستید یا به اندازه کافی خوب نیستید، این یک سیلی از طرف کائنات است تا توجه شما را به پتانسیل واقعیتان جلب کند.

گری جان بیشاپ استدلال می کند که ما باید عمل کنیم، حتی اگر میلی به انجام آن نداشته نباشیم. ما همان چیزی هستیم که انجام می دهیم، نه آن چیزی که فکر می کنیم. اگر اهل عمل باشیم، می ‌توانیم از سبک زندگی چرخ همستر فرار کنیم. این کتاب راهنمای سرراستی است که به شما می آموزد چگونه بر محدودیت های خود تحمیلی غلبه کنید.

بیشاپ در کتاب انگیزشی خود توضیح می دهد که مردم به دلیل ترس از برداشتن اولین قدم، برای تغییر زندگی خود تلاش نمی کنند. یکی از رایج ترین عواملی که افراد را از برداشتن اولین قدم باز می دارد، عدم مهارت درک شده است. بنابراین هر بار که به خود می گویید مهارت های لازم را ندارید، خود را متقاعد می کنید که تغییر امکان ناپذیر است.

به عنوان مثال، حتی اگر نمی دانید چگونه یک نقاشی بکشید، باید بدون توجه به عدم مهارت خود تلاش کنید. تلاش رویاهای شما را به واقعیت تبدیل می کند. در مقابل، اگر نمی خواهید تلاش کنید، پس نباید خودتان را سرزنش کنید. فرض کنید در حال حاضر تمایلی به دنبال کردن اهداف خود ندارید، در عین حال می توانید برای این کار خود را ببخشید. در آن صورت، این درها را برای امکان تغییر در آینده باز نگه می دارد.

جمع بندی

با خواندن این کتاب های انگیزشی، می توانید به طور موثر یاد بگیرید که چگونه تشخیص دهید چه چیزی ارزش انرژی شما را دارد. تاثیر این کتاب ها به اندازه تفسیر خواننده از پیام و مهم تر از همه عمل به آن ها بستگی دارد. بنابراین، اگر با ذهنی باز به مطالعه این کتاب ‌ها بپردازید و مراحل آن را طی کنید، و کمی درنگ کنید تا به خود بیندیشید، به احتمال زیاد انگیزه، الهام و هدف جدیدی برای زندگی پیدا خواهید کرد.

به همین دلیل ما این لیست از بهترین کتاب های انگیزشی را تهیه کردیم. به موردی که برای شما جذاب است نگاهی بیندازید و از زبان متفکرانه و روشنگر برای تقویت زندگی روزمره خود به تجربه ای سازنده تر و رضایت بخش تر استفاده کنید.

به این مقاله امتیاز دهید
بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “معرفی 9 تا از بهترین کتاب های انگیزشی از نویسندگان بزرگ دنیا

 1. ستاره گفت:

  انسان در جست و جو معنا خیلی خیلی خیلی عالیه ممنونم بابت این لیست عالی ?❤️

  1. zhrzv78 گفت:

   با سلام و احترام
   بله همینطوره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.