ادبیات, روانشناسی و موفقیت, فلسفه و منطق

معرفی بهترین کتاب های معرفی شده در برنامه کتاب باز

معرفی بهترین کتاب های معرفی شده در برنامه کتاب باز - رادیو کاوش

مقدمه ای بر برنامه کتاب باز

برنامه کتاب باز، برنامه ای تلویزیونی است که از شبکه نسیم پخش می شود. این برنامه با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و تشویق اقشار جامعه به مطالعه تدوین شده است. کتاب های معرفی شده در برنامه کتاب باز توسط کارشناسان و مهمانان دعوت شده، از بهترین و پرفروش ترین کتاب های جهان هستند. این برنامه هر سال در ماه مبارک رمضان پخش می شود و بینندگان بی شماری را به کتابخوانی علاقه مند کرده است. همراه رادیو کاوش باشید.

بررسی کتاب های معرفی شده در برنامه کتاب باز

1) اثر مرکب، نویسنده دارن هاردی

کتاب اثر مرکب یک کتاب بسیار واقع بیناننه در زمینه موفقیت است. این اثر ارزشمند نوشته دارن هاردی  نویسنده، سخنران، مشاور و مربی آمریکایی است. این اثر ارزشمند به شما کمک می کند تا با ایجاد عادت های مثبت و به کارگیری آنها در زندگی به موفقیت برسید. این اثر کاملا عملی بوده و با پیگیری تمرین های آن در کمترین زمان ممکن با نتایج شگفت انگیزی روبه رو خواهید شد.

نویسنده این اثر بسیار ساده، شیوا، عملی و علمی راز های قطعی رسیدن به موفقیت را در این کتاب کم حجم به شما ارائه می کند. دکتر مجتبی شکوری نیز در سری پادکست های خود با نام هشت گام توسعه فردی مطالعه این اثر ارزشمند را پیشنهاد می کند. این کتاب بار ها و بار ها در برنامه کتاب باز معرفی شده است.

شما همراهان عزیز رادیو کاوش را دعوت می کنیم تا به مقاله خرید کتاب اثر مرکب مراجعه کرده کرده و این کتاب را با تخفیف ویژه و ارسال فوری تهیه نمایید.

2) نیمه تاریک وجود، نویسنده دبی فورد

معرفی کتاب های برنامه کتاب باز - رادیو کاوش

پرفروش ترین و محبوب ترین کتاب کلاسیک در برنامه کتاب باز، در مورد چگونگی رفتن به سمت تاریک خود برای اثبات وجود نور در آن تاریکی است. دبی فورد معتقد است که هر یک از ما ظرفیت هر احساس انسانی را در درون خود داریم. ما با توانایی بیان تمام این طیف از احساسات متولد شده ایم. اما، فورد خاطر نشان می‌ کند، خانواده ‌ها و جامعه ما پیام ‌های قوی درباره خوب و بد بودن آنها را به ما ارسال می ‌کنند.

از بهترین کتاب های معرفی شده در برنامه کتاب باز بیان می کند زمانی که انگیزه ‌های خاصی در ما به وجود می ‌آید، به جای مقابله، آن را انکار می ‌کنیم. فورد توجه ما را به این احساسات معطوف می‌ کند.

بخش ‌هایی از وجود ما، که با شخصیتی که ما برای بقیه جهان ساخته ‌ایم متناسب نیست. دبی فورد از طریق داستان ها و تمرینات در سمت تاریک تعقیب کنندگان نور، نه تنها به ما کمک می کند که احساسات پنهان خود را بشناسیم، بلکه نشان می دهد چگونه هدایایی که به ما ارائه می دهند را پیدا کنیم. برای خرید کتاب نیمه تاریک وجود با تخفیف ویزه از طرق لینک درج شده روی نام کتاب مراجعه کنید. شما می توانید این کتاب را با تخفیف ویژه و ارسال فوری از طریق فروشگاه رادیو کاوش ثبت سفارش کنید.

3) عیبی نداره اگر حالت خوش نیست، نویسنده مگان دیواین

کتاب عیبی ندارد اگر حالت خوش نیست - رادیو کاوش

عیبی نداره اگر حالت خوش نیست از مگان دیوین از دیگر کتاب های معرفی شده در برنامه کتاب باز است. کتاب یک رویکرد جدید و عمیق برای تجربه غم و اندوه و روشی برای کمک به کسانی که مصیبت را تحمل کرده اند ارائه می دهد. مگان با تجربه غم و اندوه از هر دو طرف، هم به عنوان یک درمانگر و هم به عنوان فردی که شاهد غرق شدن تصادفی شریک محبوب خود بود، با بینشی عمیق در مورد حقایق ناگفته از دست دادن، عشق و شفا می نویسد.

او هدف بازگشت به یک زندگی عادی و شاد را رد می‌ کند، و آن را با یک مسیر میانه بسیار سالم ‌تر جایگزین می‌ کند. مسیری که ما را به ساختن زندگی در کنار غم و اندوه دعوت می‌ کند بجای اینکه به دنبال غلبه بر آن باشیم. بنابراین، چرا فرهنگ ما غم و اندوه را مانند یک بیماری در نظر می گیرد تا هر چه سریع تر درمان شود؟

این یکی از بهترین کتاب های معرفی شده در برنامه کتاب باز است. و برای افراد غمگین و کسانی که آنها را دوست دارند، مناسب است. مطالبی که در این کتاب قانع ‌کننده و دل ‌انگیز، بیان می شود شامل موارد زیر است:

 •       چرا توصیه‌ های خوب، درمان و حکمت معنوی اغلب کار را برای افراد غمگین سخت‌ تر می ‌کند.
 •       داستان های غم و اندوه و ایده آل های غیر واقعی در مورد چگونگی آشکار شدن غم، به ما امکان می دهد غم را به عنوان رازی که باید به جای مشکلی برای حل آن، مورد احترام قرار گیرد بپذیریم.
 •       راهنمایی عملی برای مدیریت استرس، بهبود خواب و کاهش اضطراب بدون تلاش برای فراموشی درد خود.
 •       مقاله هایی برای آموزش بهترین مهارت ها، چک لیست ها و پیشنهادات برای حمایت و آرامش دیگران در طول فرآیند سوگواری.

4) دوباره فکر کن نویسنده آدام گرانت

کتاب دوباره فکرکن معرفی شده در برنامه کتاب باز - رادیو کاوش

دوباره فکر کن از دیگر کتاب های معرفی شده در برنامه کتاب باز است و بیان می کند که یادگیری نیاز به تمرکز دارد. اما، یادگیری مجدد به چیزهای بیشتری نیاز دارد. این مستلزم انتخاب شجاعت به جای راحتی است.

در کتاب دوباره فکر کن، آدام گرانت تحقیق و داستان سرایی را با هم ترکیب می‌ کند تا به ما کمک کند عضله فکری و عاطفی را بسازیم که به آن نیاز داریم تا در مورد دنیا به اندازه کافی کنجکاو بمانیم تا بتوانیم آن را تغییر دهیم.

هوش معمولا به عنوان توانایی فکر کردن و یادگیری در نظر گرفته می شود، اما در دنیایی که به سرعت در حال تغییر است، مجموعه دیگری از مهارت های شناختی وجود دارد که ممکن است اهمیت بیشتری داشته باشد مانند: توانایی بازاندیشی و فراموش کردن.

این کتاب که در برنامه کتاب باز توصیه شده است توضیح می دهد که در زندگی روزمره، بسیاری از ما راحتی اعتقاد را به ناراحتی شک ترجیح می دهیم. ما به نظراتی گوش می دهیم که به ما احساس خوبی می دهند، به جای ایده هایی که ما را به فکر وا می دارند. ما اختلاف نظر را بجای فرصتی برای یادگیری، تهدیدی برای نفس خود می‌ دانیم.

ما اطراف خود را با افرادی احاطه کرده ‌ایم که با نتیجه ‌گیری‌ های ما موافق هستند، در حالی که باید به سمت کسانی که فرآیند فکر ما را به چالش می‌ کشند، جذب شویم.

5) دلهره های کودکی، نویسنده آلیس میلر

کتاب دلهره های کودکی از آلیس میلر - رادیو کاوش

این کتاب پرفروش توصیه شده در برنامه کتاب باز به بررسی آسیب های دوران کودکی و تاثیرات پایدار آن بر مدیریت خشم و درد سرکوب شده توسط فرد می پردازد. چرا بسیاری از موفق ترین افراد گرفتار احساس پوچی و بیگانگی هستند؟ این کتاب حکیمانه و عمیق پاسخی به میلیون ‌ها خواننده ارائه کرده است و به آنها کمک کرده تا آن را در زندگی خود به کار ببرند.

بسیاری از ما مجبور شدیم در کودکی یاد بگیریم که احساسات، نیازها و خاطرات خود را به طرز ماهرانه ای پنهان کنیم تا بتوانیم انتظارات والدین خود را برآورده کنیم و عشق آنها را جلب کنیم.

این از بهترین کتاب های معرفی شده در برنامه کتاب باز است که به ما کمک می کند تا با کشف نیازهای حیاتی و حقیقت خود، زندگی خود را بازیابی کنیم. این کتاب به این موضوع اشاره می ‌کند که چگونه کودکان از خود و والدینشان در برابر این حقیقت که تربیت بدی دریافت کرده ‌اند محافظت می‌ کنند. حتی برای ایده ‌آلی کردن والدین خود و تلاش دردناک برای جلب رضایت آنها.

میلر بیش از هر کس دیگری مردم را با «کودک درون» آنها در ارتباط قرار داد و آنها را تشویق کرد که «حقیقت خودشان» را بیان کنند، که منظور او حقیقت آزار آنها بود.

6) بابا لنگ دراز، نویسنده جین وبستر

معرفی و خلاصه کتاب بابا لنگ دراز - رادیو کاوش

بابا لنگ دراز از دیگر کتاب های معروف توصیه شده در برنامه کتاب باز است که داستان آن برای همه آشنا است. این کتاب داستان دختر جوانی به نام جودی ابوت را روایت می کند که در یک یتیم خانه بزرگ شده است. او که بزرگ ترین دانش‌آموز است، مجبور است برای حقوق بازنشستگی خود سخت کار کند و از بچه ‌های دیگر مراقبت کند.

او با وجود زندگی غم انگیز و خسته کننده ای که دارد، فردی بشاش و خلاق است و استعداد نویسندگی دارد.

روزی یکی از متولیان یتیم خانه یکی از مقالاتی که جودی برای مدرسه نوشته است را می خواند. و آنقدر او را تحت تأثیر قرار می دهد که تصمیم می گیرد برای رفتن او به دانشگاه هزینه کند و معتقد است که او پتانسیل نویسنده شدن را دارد.

اما او شرط عجیبی را تعیین می کند: جودی باید هر ماه نامه ای برای او بنویسد و در مورد زندگی و تحصیلش به او بگوید، اما هرگز نباید در ازای آن انتظار نامه ای از او داشته باشد.

بابا لنگ دراز قطعا یکی از محبوب ترین کتاب های معرفی شده در برنامه کتاب باز به خصوص برای کودکان و نوجوانان است. همچنین به عنوان یک نوستالژی برای بزرگسالان از محبوبیت بسیاری در سراسر جهان برخوردار است.

7) بینوایان، نویسنده ویکتور هوگو

معرفی کتاب بینوایان از ویکتور هوگو - رادیو کاوش

این کتاب با 1000 صفحه یکی از حجیم ترین کتاب هایی است که در برنامه کتاب باز معرفی شده است. این کتاب یکی از برترین رمان های تمام دوران به حساب می آید. داستان یک دوره چند ساله از زندگی ژان والژان، یک محکوم فراری و شخصیت های اطراف او را در بر می گیرد. داستان در فرانسه و دوره نیمه اول قرن نوزدهم که دورانی پرتلاطم در اروپا و به ویژه در فرانسه بود، اتفاق می افتد.

ویکتور هوگو مطمئنا زیبا می نویسد، تسلط او بر کلمات و جملات عالی است و انحرافات فلسفی هر چند گاهی خسته کننده است، اما بسیار تاثیرگذار است.

پیام اصلی این کتاب «زندگی با وجدان» است. آنچه واقعا برای یک شخص مهم است این نیست که دیگران در مورد او چه فکر می کنند و چگونه او را قضاوت می کنند، بلکه «آرامش درونی اش» است این که او نسبت به خود چه احساسی دارد.

بینوایان از محبوب ترین کتاب های معرفی شده در برنامه کتاب باز است و در مورد همه چیز است: درست و غلط، عشق و نفرت، جنگ و صلح، خوبی و بدی، ثروتمند و فقیر. شخصیت ها بسیار باورپذیر هستند و در واقع به خوبی خلق شده اند. اگرچه کتاب طولانی است، اما چیزهای بیهوده ای در آن پیدا نمی کنید. هر چیزی دلیلی دارد و هوگو می‌داند چگونه حقایق را جمع ‌آوری کند و آنها را به شیوه ‌ای استادانه و گاهی به ‌طور شگفت‌ انگیز بکار ببرد.

8) آرامش، نویسنده آلن دوباتن

معرفی کتاب آرامش از آلن دوباتن - رادیو کاوش

از مفیدترین کتاب های معرفی شده در برنامه کتاب باز آرامش از آلن دوباتن است. کتاب در مورد راهنمای توسعه هنر یافتن آرامش، نه از طریق مدیتیشن، بلکه از طریق درک منابع اضطراب و ناامیدهای ما است. تعداد کمی از مهارت ‌های زندگی به اندازه توانایی حفظ آرامش نادیده گرفته می‌ شوند، اما به همان اندازه مهم هستند.

بدترین تصمیمات و تعاملات ما همیشه منجر به از دست دادن آرامش و سقوط به سمت اضطراب و آشفتگی می شود. با کمال تعجب، اما خوشبختانه، قدرت ما برای حفظ آرامش، قابل تمرین و بهبود است. ما می‌توانیم هنر حفظ آرامش را نه از طریق تنفس آهسته یا چای‌ های خاص، بلکه از طریق تفکر آموزش دهیم.

این کتابی توصیه شده در برنامه کتاب باز است که با صبر و حوصله دلایل بزرگ‌ ترین استرس‌ های ما را بیان می ‌کند و مجموعه ‌ای از استدلال ‌های بسیار متقاعدکننده، زیبا و گاها خشک و خنده ‌دار را به ما ارائه می ‌دهد تا با آن از خود در برابر وحشت و خشم دفاع کنیم. فصول کتاب شامل موارد زیر است:

 •       انتظارات عاشقانه
 •       ضعف قدرت
 •       صدمه ناخواسته
 •       دفاع از ادب
 •       صبر
 •       همکاران
 •       منابع آرامش
 •       زندگی آرام

9) پسر، موش کور، روباه و اسب، نویسنده چارلی مکسی

معرفی کتاب های توصیه شده در کتاب باز - رادیو کاوش

کتاب پسر، موش کور، روباه و اسب یکی از کتاب های معرفی شده در برنامه کتاب باز است. این یک داستان درخشان و خلاقانه از چارلی مکسی است. این کتاب که در برنامه کتاب باز معرفی شده، قلب میلیون ها خواننده را در سراسر ایران تسخیر کرده است.

داستان کتاب یک اثر هنری فوق العاده و دریچه ‌ای شگفت‌ انگیز به قلب انسان است. خوانندگان می توانند با پسر، روباه، خال و اسب به روش های مختلف و در سطوح گوناگون ارتباط برقرار کنند.

با مطالعه کتاب، وارد دنیای چهار دوست نامحتمل چارلی می شوید، و مهم ترین درس های زندگی آنها را کشف می کنید. پسر، موش کور، روباه و اسب درباره دوستی، روابط و درس های زندگی برای هر فردی در هر سنی است.

این شخصیت ‌های بعید درباره زندگی، بخشش و سفری که همه ما در طول زندگی انجام می ‌دهیم بحث می ‌کنند. شخصیت‌ ها امید ها و رویاها، ترس‌ ها و آرزوها، پرسش‌ ها و نصیحت ‌هایی برای یکدیگر دارند و به سرعت تبدیل به چهار شخصیت از به یاد ماندنی ‌ترین شخصیت‌ های ادبیات می ‌شوند.

کتاب های معرفی شده مجتبی شکوری در کتاب باز

اگر این سوال برای شما هم پیش آمده که چگونه می توان به لیست کاملی از کتاب های معرفی شده دکتر مجتبی شگوری در کتاب باز دسترسی پیدا کرده به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله لیست کتاب های معرفی شده مجتبی شکوری سربزنید.

جمع بندی

کتاب های معرفی شده در برنامه کتاب باز توسط کارشناسان دعوت شده، طیف وسیعی از حوزه ها را دربرمی گیرند. این کتاب ها از پرفروش ترین و محبوب ترین کتاب های دنیا هستند و خواندن آنها برای هر فردی خالی از لطف نیست. هریک از این کتاب ها درس هایی را به شما می آموزند و سبب می شوند به دنیا از دید بهتری نگاه کنید.

کتاب های معرفی شده در این برنامه، تمرکز، حافظه، همدلی و مهارت های ارتباطی شما را بهبود می بخشند. آنها می توانند استرس شما را کاهش دهند، سلامت روان شما را بهبود بخشند و به شما کمک کنند طولانی تر زندگی کنید. همچنین مطالعه این کتاب ها به شما امکان می دهد چیزهای جدیدی یاد بگیرید تا به موفقیت در کار و روابط شما کمک کند.

5/5 - (1 امتیاز)
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.