معرفی کتاب

معرفی 5 تا از بهترین کتاب های وارن بافت که باید حتما بخوانید

معرفی 5 تا از بهترین کتاب های وارن بافت که باید حتما بخوانید - رادیو کاوش

مقدمه ای بر کتاب های وارن بافت

وارن بافت برای مردی که 90 سال سن دارد، هنوز هم مشهور است. اگر در بخش مالی هر کتابفروشی جستجو کنید، احتمالا حداقل یک بار چهره او و چندین بار دیگر نام او را خواهید دید. کتاب های وارن بافت از جمله بهترین و پرفروش ترین کتاب های موفقیت مالی هستند.

برای کمک به شما برای ورود به ذهن درخشان او، در اینجا به معرفی روش ها و توصیه هایی از وارن بافت می پردازیم که توسط نویسندگان دیگر در 5 کتاب گردآوری شده است. این ها بهترین کتاب های وارن بافت هستند که سرمایه گذاری زیادی را می توانید از آنها بیاموزید و دارای بینش واقعا منحصر به فردی هستند. همراه رادیو کاوش باشید.

معرفی 5 کتاب وارن بافت

 ۱) گلوله برفی: وارن بافت و موفقیت زندگی نوشته آلیس شرودر

معرفی کتاب گلوله برفی، زندگی نامه وارن بافت - رادیو کاوش

اگر قوانین وارن بافت را مطالعه می کنید و هنوز احساس می کنید که به اندازه کافی جذب آن نشده اید، این از بهترین کتاب های وارن بافت است که نگاهی کامل به زندگی و زمان «اوراکل اوماها» دارد. کتاب گلوله برفی شرودر که بیش از 900 صفحه دارد، و با همکاری وارن بافت نوشته شده است، اولین بار در سال 2008 منتشر شد.

گلوله برفی کتاب مورد انتظاری است که با جزئیات دقیق تجربه های مالی و حکمت زندگی مرد معروف به «اوراکل اوماها» که خود وارن بافت است را بازگو می کند. اگرچه نویسنده هزاران صفحه درباره آقای بافت و هدایای خارق‌ العاده ‌اش به عنوان یک تاجر و سرمایه‌گذار نوشته ‌است، اما گلوله برفی تصویری بی ‌سابقه‌ از زندگی بافت، ارزش‌ ها و استراتژی ‌هایش را از مجموع تجربیاتش ارائه می‌ دهد. این کتاب هم داستان زندگی و هم ایده ها و روش های او را بیان می کند.

این از بهترین کتاب های وارن بافت و اولین کتابی است که دسترسی بی سابقه ای به داستان ها و درس های زندگی بافت داشته است و توصیه های مالی او را ارائه می دهد و نشان می دهد که چگونه امور مالی می تواند به  عنوان راهنمایی برای زندگی، به مردم کمک کند.

بیوگرافی رسمی وارن بافت در این کتاب با تصویری متواضع از پسر جوان اوماها شروع می شود که در نهایت به غول املاکی که امروز می شناسیم تبدیل می شود. ما می آموزیم که علاقه وارن به تجارت خیلی زود در زندگی شروع شد. وارن علاوه بر مهارت های به خاطر سپردن دایره المعارفی، در تجارت نیز مهارت داشت و در سن نه سالگی به فروش آدامس و نوشابه می پرداخت.

آلیس شرودر در این کتاب بیان می کند که بافت از جلب توجه رسانه ها به زندگی ساده اش سود می برد. تصویر عمومی او مردی ساده بود که واقعی و قابل اعتماد به نظر می رسید. اگرچه واقعیت کاملا متفاوت بود. بافت همیشه زندگی پیچیده ای داشت. دلیل اینکه او را اصیل می دانستند این بود که از کلمات ساده استفاده می کرد و پرشور صحبت می کرد. او همچنین گروهی از دوستان وفادار داشت که باعث می ‌شد بیشتر شبیه یک مرد معمولی به نظر برسد.

۲) سرمایه گذاری هوشمند: با پیشگفتاری از وارن بافت نوشته بنیامین گراهام

معرفی بهترین کتاب ها از وارن بافت - رادیو کاوش

سخنان بافت در این کتاب، عدالت سرمایه گذاری هوشمند را برآورده می کند. بافت در مقدمه چاپ چهارم کتاب می نویسد: «من اولین نسخه این کتاب را در اوایل سال 1950، زمانی که نوزده سالم بود خواندم. آن زمان فکر می کردم که تا کنون بهترین کتابی است که در مورد سرمایه گذاری نوشته شده است و هنوز هم به آن فکر می کنم. او خاطرنشان می کند که سرمایه گذاری صحیح به چیزی بیش از چارچوب فکری مناسب برای تصمیم گیری نیاز ندارد. او نتیجه می گیرد که این کتاب به طور دقیق و واضح، چارچوب مناسبی را تجویز می کند.

درسی که از این کتاب وارن بافت خواهید آموخت:

 •       چگونه می توانید احتمال زیان های غیرقابل برگشت سرمایه گذاری را کاهش دهید؟
 •       چگونه می توانید شانس دستیابی به دستاوردهای پایدار را بهبود بخشید و به حداکثر برسانید؟
 •       چگونه می توانید رفتار تکانشی که اکثر سرمایه گذاران را از رسیدن به اهدافشان باز می دارد، کنترل کنید؟
 •       اهمیت سرمایه گذاری با ارزش، حاشیه ایمنی و سرمایه گذاری در مقابل سفته بازی.
 •       انتخاب سهام برای سرمایه گذاران تدافعی و مبتکر.
 •       چهار مطالعه موردی بسیار آموزنده، تاریخچه و موارد دیگر.
 •       مقایسه 16 شرکت باهم.

این از جمله محبوب ترین کتاب های وارن بافت است که آن را کتاب مقدس سرمایه گذاری معرفی می کند. وارن بافت بیان می کند که او چیزهای بسیاری که در مورد سرمایه گذاری می داند را مدیون بنیامین گراهام هست. سرمایه ‌گذار هوشمند پر از درس‌ های اساسی است که برای سرمایه ‌گذاری منطقی باید بیاموزیم. هدف این کتاب تشکیل یک راهنمای سرمایه گذاری ارزشمند برای افراد عادی است تا بتوانند مسائل تخصصی را درک کنند.

نقل قول: مهم نیست از چه تکنیک هایی در انتخاب سهام استفاده می کنند، متخصصان سرمایه گذاری موفق دو چیز مشترک دارند. اول اینکه، آنها منضبط و ثابت هستند و از تغییر رویکرد خود حتی زمانی که غیرمدیک است، خودداری می کنند. دوم اینکه، آنها در مورد کاری که انجام می دهند و نحوه انجام آن، بسیار فکر می کنند، اما به آنچه بازار انجام می دهد توجه بسیار کمی دارند.

۳) روش های سرمایه گذاری وارن بافت، اثر رابرت جی. هاگستروم

معرفی کتاب روش های سرمایه گذاری وارن بافت - رادیو کاوش

اگر به دنبال درس ‌های سرمایه‌گذاری از سوابق چشمگیر بافت هستید، کتاب هاگستروم ممکن است تمام چیزی باشد که نیاز دارید. این از بهترین کتاب های وارن بافت است، که اکنون در سومین ویرایش خود قرار دارد. این کتاب تمام قوانین سرانگشتی که بافت در سرمایه‌ گذاری خود استفاده می‌ کند، را بیان می‌ کند و نظر خواننده را با مطالعات موردی از سبد سرمایه ‌گذاری خود بافت جلب می کند.

این کتاب وارن بافت شامل قوانین شناخته شده و سرمایه گذاری هایی است که نادیده گرفته می شوند و توسط بنجامین گراهام، مربی بافت ابداع شده است. همچنین شامل برخی از درس های عمیق تری از سرمایه گذاری های واقعی است که از وارن بافت گرفته شده است. این یک کتاب عالی برای سرمایه ‌گذارانی است که تازه شروع به کار کرده‌ اند. این کتاب شامل موارد زیر است: 

 •       چگونه مانند یک سرمایه گذار بلند مدت فکر کنیم.
 •       چرا «زیان گریزی» که به معنی تمایل بیشتر سرمایه گذاران به تحمل بیش از حد درد ناشی از، از دست دادن پول است، یکی از بزرگترین موانعی است که سرمایه گذاران باید بر آن غلبه کنند.
 •       چرا رفتار منطقی در مواجهه با فراز و نشیب های بازار، کلید موفقیت سرمایه گذاری بافت بوده است؟
 •       تجزیه و تحلیل خرید اخیر HJ هاینز توسط بافت و سرمایه گذاری او در سهام IBM 

هاگستروم در این کتاب که از پرفروش ترین کتاب های وارن بافت است بیان می کند، بزرگترین چالش، تقلید از بافت در انتخاب سهام مناسب نیست، بلکه داشتن قدرت و استقامت برای حفظ سرمایه گذاری های سالم در مواجهه با عدم اطمینان اقتصادی و ثبات بازار است. نسخه جدید کتاب، مبانی روان‌ شناختی رویکرد بافت را توضیح می‌ دهد، و بهترین نقشه راه برای تسلط بر اصول و رفتارهایی که بافت را به بزرگترین سرمایه‌گذار نسل ما تبدیل کرده ‌است، در اختیار خوانندگان قرار می ‌دهد. فصول کتاب شامل موارد زیر است:

 •       بزرگترین سرمایه گذار جهان
 •       آموزش های وارن بافت
 •       کسب و کار اصلی ما بیمه است: روزهای اولیه برکشایر هاتاوی
 •       خرید یک تجارت
 •       دستورالعمل های سرمایه گذاری: اصول تجاری
 •       دستورالعمل های سرمایه گذاری: اصول مدیریت
 •       دستورالعمل های سرمایه گذاری: اصول مالی
 •       دستورالعمل های سرمایه گذاری: اصول ارزش
 •       سرمایه گذاری در اوراق بهادار با درآمد ثابت
 •       مدیریت پورتفولیوی خود
 •       روانشناسی پول
 •       مرد بی منطق

۴) 125 اصل موفقیت وارن بافت نوشته ماری بافت و دیوید کلارک

معرفی کتاب 125 اصل موفقیت وارن بافت - رادیو کاوش

وقتی وارن بافت صحبت می کند، مردم سراسر جهان گوش می دهند. بافت موفق ترین سرمایه گذار و مدیر تاریخ است. او رکوردهای جهانی برای دستیابی به دارایی خالص شخصی، بیش از 80 میلیارد دلار و ارزش شرکتی بالا برای شرکت هلدینگ خود، برکشایر هاتاوی، که نزدیک به 600 میلیارد دلار است، را به ثبت رسانده است. مجله تایم، بافت را به عنوان یکی از تاثیرگذارترین افراد جهان در فهرست خود قرار داده است.

125 اصل موفقیت وارن بافت، از بهترین کتاب های وارن بافت است که فلسفه او را گردآوری کرده است. کتاب شرحی قطعی از رویکرد بافت به سرمایه گذاری و مدیریت را ارائه می دهد، که شامل اصول و روش های موفقیت بافت در مسائل مالی است که با دقت تنظیم و به صورت موضوعی سازماندهی شده است.

کتاب پر از حکایات و نقل قول هایی است که نشان می دهد چگونه فلسفه های زندگی بافت در تصمیمات تجاری او و در نحوه مدیریت مردم و مشاغل او منعکس می شود. این دیدگاه خودی در مورد تکنیک‌ های مدیریت وارن بافت راه ‌حل ‌های ساده‌ ای را برای موفقیت به تازه ‌واردها و بافت ‌شناسان باتجربه ارائه می‌ کند و نشان می ‌دهد که چگونه و چرا موفقیت در تجارت و زندگی معمولا دست به دست هم می‌ دهند.

این کتاب وارن بافت، یک طرح رسمی و یک نقشه راه کاملا تعریف شده از یک نظریه بوفه در مورد مشاغل و توسعه کسب و کار را ارائه می دهد. فهرست مطالب کتاب شامل موضوعاتی مانند: امور مالی و سرمایه گذاری شرکت، حسابداری و ارزش گذاری است. عناوین زیر بخش ‌های فصل، مانند «ته سیگار و امر نهادی» و «ازوپ و نظریه ناکارآمد بوش» طنزی را به کتاب اضافه می ‌کنند. محتوای چالش برانگیز کتاب های وارن بافت به راحتی قابل خواندن هستند. کنایه ‌های بافت نیز برای خواندن لذت‌ بخش است و حکمت آرام آنها در بسیاری از حکایت‌ هایی که او به اشتراک می‌ گذارد، قابل مشاهده است.

۵) آموزه های وارن بافت نوشته ماری بافت و دیوید کلارک

معرفی کتاب آموزه های وارن بافت - رادیو کاوش

یکی دیگر از کتاب های وارن بافت شامل موعظه ای از کلمات و حکمت های الهام بخش او به عنوان یک تاجر موفق آمریکایی است که اسرار موفقیت او را ماری بافت و دیوید کلارک آشکار می کنند. مانند گفته های لائوتزو فیلسوف چینی باستان، حکمت دنیای وارن بافت به طرز فریبنده ای ساده و در کاربرد بسیار قدرتمند است.

در این کتاب وارن بافت، مری بافت، نویسنده سه کتاب در مورد روش ‌های سرمایه ‌گذاری وارن بافت، به دیوید کلارک، بافت ‌شناس و مدرس بین ‌المللی مشهور می‌ پیوندد تا هوشمندانه‌ ترین، خنده‌ دارترین و به یاد ماندنی‌ ترین گفته‌ های وارن بافت را با نگاهی به افشای فلسفه زندگی و استراتژی ‌های سرمایه‌گذاری که وارن آنها را ساخته است، ارائه دهند.

دستاوردهای سرمایه گذاری وارن بافت بی نظیر است. او موفقیت خود را مدیون سخت کوشی، صداقت و دست نیافتنی ترین کالا، یعنی عقل سلیم، است. نقل قول‌ های این کتاب راهبردهای عملی وارن را نشان می‌ دهد و تصاویر مفیدی را برای هر سرمایه‌ گذار بزرگ یا کوچک با مدل‌ هایی ارائه می ‌کند که همه می‌ توانند از آنها پیروی کنند. نقل قول ها از منابع مختلفی از جمله گفتگوهای شخصی، گزارش های شرکتی، نمایه ها و مصاحبه ها جمع آوری شده اند. نویسندگان توضیحات کوتاهی برای هر نقل قول ارائه می کنند و در صورت امکان از نمونه هایی از معاملات تجاری خود بافت استفاده می کنند تا سخنان وی در محل کار را نشان دهند.

این از جمله کتاب های وارن بافت با مطالبی الهام بخش، سرگرم کننده و معقول است، و دانش سرمایه گذاری گرانبهایی را ارائه می دهد که هر کسی می تواند آن را بکار گیرد. همانطور که وارن در این کتاب می گوید:

شما باید در تجارتی سرمایه گذاری کنید که حتی یک احمق هم بتواند آن را اداره کند، زیرا روزی یک احمق این کار را خواهد کرد. مهم نیست که چقدر استعداد یا تلاش زیاد باشد، برخی چیزها فقط زمان می برند تا به نتیجه برسند، همانطور که با باردار کردن 9 زن نمی توانید در یک ماه بچه دار شوید. روش ما بسیار ساده است. ما فقط سعی می کنیم کسب و کارهایی را بخریم که دارای اقتصاد اساسی خوب تا عالی هستند که توسط افراد صادق و توانا اداره می شود و آنها را با قیمت های معقول خریداری می کنیم. این تمام تلاش من برای موفقیت است.

جمع بندی

در حالی که خود وارن بافت هرگز کتابی تالیف نکرده است، کتاب های زیادی درباره او، استراتژی های سرمایه گذاری و فلسفه هایش نوشته شده است. برخی از بهترین کتاب‌ های وارن بافت بیشتر بر زندگی و دستاوردهای او تمرکز دارند، در حالی که برخی دیگر بر اساس روش ها و سبک سرمایه‌گذاری او نوشته شده اند. مطالعه این کتاب ها می تواند در به دست آوردن بینش در مورد سرمایه گذار بزرگی مانند وارن بافت، برای سرمایه گذاران مبتدی و پیشرفته مفید باشد.

به این مقاله امتیاز دهید
بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.