روانشناسی و موفقیت

معرفی 8 تا از بهترین کتاب های برایان تریسی که باید بخوانید

معرفی 8 تا از بهترین کتاب های برایان تریسی که باید بخوانید - رادیو کاوش

مقدمه ای بر کتاب های برایان تریسی

 این لیست از بهترین کتاب های برایان تریسی برای افرادی که کارآفرین هستند یا صاحب کسب و کار و در هر نوع فروش شرکت دارند یا فقط می خواهند شغل خود را ارتقا دهند، مناسب است. کتاب ‌های برایان تریسی به شما کمک می کند پایه و اساس بیشتر موفقیت ‌هایتان را در حرفه و تجارت خود بسازید. همراه رادیو کاوش باشید.

بهترین کتاب های برایان تریسی به زبان های مختلف ترجمه شده است. او رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل سازمان بین المللی برایان تریسی است. مجموعه ای که در آموزش و توسعه سازمان ها و افراد تخصص دارد. تریسی با بیش از 1000 فرد موفق در کسب و کارهای مختلف مشورت کرده و در طول بیش از 40 سال فعالیت حرفه ای خود از طریق سمینارها، سخنرانی ها و انتشار آثار خود، به کسب و کار میلیون ها نفر کمک کرده است.

معرفی بهترین کتاب های برایان تریسی

۱) قورباغه را قورت بده: 21 راه عالی برای توقف تعلل و انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر.

کتاب قورباغه را قورت بده اثر برایان تریسی - رادیو کاوش

می توانیم بگوییم این یکی از بهترین کتاب های برایان تریسی برای مدیریت زمان است. این کتاب برای افرادی مفید است که هر روز برای انجام کارهای خود استرس دارند، و برای مدیریت تمام مسئولیت‌ ها از جمله سلامتی، خانواده و کار وقت کافی ندارند. 

بسیاری از قورباغه ها سر راه ما قرار می گیرند. قورباغه به معنی کارهای مهمی است که به هر دلیلی مدام آنها را به تعویق می اندازیم. کلید موفقیت این است که یاد بگیرید آن قورباغه ها را با نگرش قاطع قورت دهید.

برایان تریسی که استاد مدیریت زمان است، به شما پیشنهاد می کند مهم ترین وظیفه خود را اول صبح انجام دهید. زیرا زمانی که مهم ترین چالش روز خود را تکمیل می کنید، احساس موفقیت به شما دست می دهد. همچنین احساس غرور خواهید کرد و انگیزه بیشتری برای انجام وظایف باقی مانده در لیست کارهایتان خواهید داشت.

برایان تریسی نشان می دهد که چگونه اولویت ها را در زندگی خود تنظیم و مدیریت کنید.

کتاب قورباغه را قورت بده 21 روش عالی برای توقف به تعویق انداختن وظایف و انجام کارهای بیشتر در زمان کمتر را به شما ارائه می دهد. خلاصه کتاب این است: عمل منجر به انجام می شود. تریسی روش‌ ها، ابزارها و تکنیک‌ هایی را ارائه می ‌دهد که به شما در موفقیت کمک می‌ کند تا از تعلل و انجام کارهای بیهوده خودداری کنید.

۲) قورباغه را ببوس: 12 روش عالی برای تبدیل افکار منفی به مثبت در زندگی و کار

کتاب قورباغه را ببوس از برایان تریسی - رادیو کاوش

کتاب قورباغه را ببوس توسط برایان تریسی و دخترش کریستینا تریسی استین نوشته شده است. این کتابی است که به شما می آموزد ترس های خود را درک کنید و از آنها درس بگیرید. همانطور که در افسانه آمده است، روزی  شاهزاده ای قورباغه ای را بوسید. قورباغه به انسان تبدیل شد و رویاهای شاهزاده را برآورده کرد. عدم اطمینان، ترس ها و زخم هایی که وجود دارد، شما را از دستیابی و تحقق رویاهایتان باز می دارد. این قورباغه ها افراد منفی، تجربیات بد، مشکلات فعلی، تردیدها و… هستند.

این یکی از بهترین کتاب های برایان تریسی است. و به شما یاد می دهد چگونه تجربیات منفی خود را به تجربیات مثبت تبدیل کنید. نویسندگان هفت راه را بیان می کنند که می توانید بهترین باشید و شخصیتی مثبت برای زندگی شادتر ایجاد کنید.

اگر تفکرتان را در مورد خود تغییر دهید، می توانید زندگی خود را نیز تغییر دهید. از این لحظه به بعد، از تفسیر موقعیت ها به شیوه ای منفی خودداری کنید. در عوض در هر شکست و سختی به دنبال جنبه های مثبت باشید. برایان تریسی و اسمیت استدلال می کنند که شما می توانید انتظارات و زندگی خود را کنترل کنید. افکار منفی و عواطف ناشی از آنها می توانند شما را برای سالیان دراز در مسیری منفی که خودتان ساخته اید گیر بیندازند. بنابراین باید مسئولیت زندگی خود را به عهده بگیرید. به این ترتیب می توانید تجربیات منفی خود را به تجربیات مثبت تبدیل کنید.

۳) بهانه تراشی ممنوع: قدرت انضباط شخصی

کتاب بهانه تراشی ممنوع: قدرت انضباط شخصی - رادیو کاوش

این یکی از مناسب ترین کتاب های برایان تریسی برای افرادی است که در حال شروع یک شغل جدید هستند یا می‌خواهند در مورد چگونگی ایجاد نظم و انضباط در زندگی بیشتر بیاموزند. تریسی فرمولی روشنگر برای غلبه بر پیچیده ترین چالش های زندگی ارائه می دهد. در واقع همه چیز به انضباطی برمی گردد، مفهومی که به معنای واقعی کلمه زندگی، موفقیت و شادی را تحت تاثیر قرار می دهد. 

برایان تریسی در مورد موضوعات مختلف از ازدواج تا کار بحث می کند. و  نشان می دهد که شما نیاز به مسئولیت دارید و هیچ بهانه ای برای انجام مسئولیت و تغییر زندگی تان وجود ندارد. برای موفق و شاد بودن باید دست از بهانه تراشی بردارید و روی مسیر پیشرفت خود تمرکز کنید. این کلید یک زندگی عالی است و بدون آن هیچ موفقیت پایداری ممکن نیست.

هر کدام از 21 فصل این کتاب به شما نشان می دهد که چگونه در یک جنبه از زندگی خود نظم بیشتری داشته باشید. تمرینات پایان فصل به شما کمک می کند رویکرد “بدون بهانه” را در زندگی خود اعمال کنید. با این دستورالعمل ‌ها، می ‌توانید یاد بگیرید که چگونه در هر کاری که انجام می ‌دهید موفق ‌تر باشید.

۴) روانشناسی فروش: فروش خود را سریع تر و آسان تر از آنچه فکرش را می کردید افزایش دهید.

معرفی کتاب روانشناسی فروش از برایان تریسی - رادیو کاوش

اگر فروشنده هستید یا صاحب کسب و کار یا کارآفرین، باید این کتاب برایان تریسی را بخوانید. این کتاب شما را با اصول و روانشناسی فروش آشنا می کند.

تریسی در این کتاب تنها در مورد تاکتیک‌ ها یا استراتژی ‌های فروش صحبت نمی‌ کند. بلکه بر روانشناسی فروش هم از دیدگاه فروشنده و هم از دیدگاه خریدار تاکید می کند. هنگامی که اصول فروش را درک کردید، آنگاه می توانید بفهمید که کدام استراتژی برای شما بهتر عمل می کند.

روش حرفه ای فروش بسیار سخت و خسته کننده است. عزت نفس شما نیز به دلیل طرد شدن های غیرقابل اجتنابی که در فرآیند فروش عادی است، به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد. 

خوشبختانه این یکی از بهترین کتاب های برایان تریسی در حوزه روانشناسی فروش است که به روانشناسی فرآیند خرید و فروش می پردازد. و توضیح می دهد که چگونه اعتماد به نفس بر عملکرد فروش شما تاثیر می گذارد. علاوه بر این به بررسی عمیق دلایل خرید مردم و احساسات پشت تصمیمات خرید آنها نیز می پردازد.

۵) هدف: چگونه به چیزی که می خواهید دست یابید، سریع تر از آنچه فکرش را می کردید.

خلاصه کتاب هدف از برایان تریسی - چیکاو

برایان تریسی در این کتاب به بیان یک فرآیند گام به گام در ایجاد یک هدف می پردازد. و چگونگی تمرکز بر اهداف را توضیح می دهد. در کتاب هدف تریسی، چگونه به هر چیزی که می‌خواهید دست یابید، سریع ‌تر از چیزی که فکرش را می‌کردید، توصیه اصلی کاملا ساده و موثر است: اهداف خود را مشخص کنید، آنها را یادداشت کنید، یک استراتژی برای دستیابی به آنها تدوین کنید و هر روز بر اساس آن کار کنید. اگر این کار را انجام دهید، شانس کمی برای شکست باقی خواهید گذاشت. 

با استفاده از 21 استراتژی که تریسی بیان می کند، می توانید به هر هدفی که برای خود تعیین کرده اید دست یابید، مهم نیست چقدر بزرگ باشد. شما متوجه خواهید شد که چگونه می توانید نقاط قوت خود را تقویت کنید، و هرچه که می خواهید و لایق ارزش آن هستید را به دست آورید. 

برایان تریسی نشان می دهد که چگونه عزت نفس و اعتماد به نفس خود را ایجاد کنید، به هر مشکل یا مانعی به طور موثر برخورد کنید، بر مشکلات غلبه کنید، به چالش ها پاسخ دهید و بدون توجه به آنچه اتفاق می افتد به سمت اهداف خود حرکت کنید. مهم تر از همه، شما سیستمی را برای موفقیت یاد خواهید گرفت که می توانید تا آخر عمر از آن استفاده کنید.

ذهن شما برای جستجوی هدف طراحی شده است، اما باید اطلاعات درستی را دریافت کند تا بتواند شما را در مسیر درست برای تمام تصمیماتتان راهنمایی کند. بنابراین این کتاب برایان تریسی به شما انگیزه درونی می دهد تا هر روز صبح که از خواب برمی خیزید، به جلو حرکت کنید. زیرا هر قدمی که برمی دارید شما را به سمت چیزی سوق می دهد که برایتان مهم است.

۶) فکرتان را تغییر دهید تا زندگی تان تغییر کند: چگونه از پتانسیل کامل خود برای موفقیت استفاده کنید.

فکرتان را تغییر دهید تا زندگی تان تغییر کند از برایان تریسی - رادیو کاوش

این کتاب برایان تریسی در مقایسه با کتاب قبلی که بیشتر بر فروش یا تعیین هدف تمرکز دارد، بیشتر بر روی موضوعات توسعه شخصی در بهبود زندگی تمرکز می کند. همچنین اصول، ویژگی ها و تفکر افراد موفق را به اشتراک می گذارد. تریسی در این کتاب توضیح می دهد که مثبت اندیشی نقش مهمی در موفقیت کسب و کار و رشد شخصی ایفا می کند. همچنین یک راهنمای گام به گام برای توسعه قدرت تفکر مثبت ارائه می ‌کند تا به افراد کمک کند قدرت ذهنی خود را در مقابله با چالش‌ های شخصی و حرفه ‌ای خود به کار ببرند. 

این کتاب یکی از تاثیرگذارترین کتاب های برایان تریسی برای کارمندان یا کارآفرینانی است که می خواهند پیشرفت کنند یا یک کسب و کار راه اندازی کنند. این کتاب به ساخت شخصیت شما به عنوان یک رهبر با اعتماد به نفس کمک می کند.

این کتاب به شما نشان می دهد که چگونه طرز فکر خود را تغییر دهید، درهای جدیدی را به روی استعدادهای نامحدود خود باز کنید، زندگی خود را تغییر دهید، بر اهمیت تعیین اهداف و گسترش تفکر خود تمرکز کنید. برایان تریسی 12 اصل قدرتمند را ارائه می دهد. این اصول به شما نشان می دهند که چگونه رویاهای بزرگ داشته باشید، مسئولیت زندگی خود را به عهده بگیرید، ثروتمند شوید و به هر هدفی که می توانید برای خود تعیین کنید برسید.

۷) حداکثر موفقیت: استراتژی ها و مهارت هایی که راه را برای استعدادهای پنهان شما در رسیدن به موفقیت، باز خواهد کرد.

حداکثر موفقیت، بهترین کتاب برایان تریسی - رادیو کاوش

این یکی از از بهترین و موفق ترین کتاب ‌های برایان تریسی است که در مورد موفقیت نوشته است. کتاب حداکثر موفقیت  به شما کمک می کند تا در هر زمینه ای، از جمله سلامتی، کار، روابط، ازدواج و… زندگی خود را بهبود ببخشید. 

در این کتاب شرح گام به گام موفقیت و دستاورد ارائه شده است. و شامل اصول اثبات شده ای است که از روانشناسی، دین، فلسفه، تجارت، اقتصاد، سیاست، تاریخ و متافیزیک استخراج شده است.

این ایده ‌ها در مجموعه ‌ای از مراحل سریع و آموزنده ارائه شده‌ اند که شما را به موفقیتی بزرگ‌ تر از آنچه تصور می‌ کنید هدایت می ‌کنند. 

شما ایده‌ ها، مفاهیم و روش‌ هایی را یاد می ‌گیرید که افراد موفق در هر زمینه ‌ای در همه جا از آنها استفاده می‌ کنند. این اصول می ‌توانند عزت نفس شما را بالا ببرند، عملکرد شخصیتان را بهبود بخشند و به شما کنترلی کامل بر هر جنبه‌ ای از امور زندگیتان بدهند.

۸) باهوش باش (باهوش تر شوید)

کتاب باهوش شوید از برایان تریسی - رادیو کاوش

آیا گاهی اوقات احساس می کنید که به اندازه دیگران باهوش یا خلاق نیستید؟ آیا فکر می کنید برخی افراد به طور طبیعی در ریاضیات و فناوری بهتر از شما هستند؟

در واقع این احتمال زیاد است که افراد باهوشی که شما آنها را تحسین می کنید، بهتر از شما از مغزشان استفاده می کنند. شما هم می توانید این کار را بیاموزید و نیاز به استعداد یا قدرت ذهنی خاصی ندارد.

در واقع، هر کسی می‌ تواند با کمک کتاب های برایان تریسی این کار را انجام دهد، زیرا او نحوه استفاده از هوش را مطالعه کرده و تکنیک ‌هایی را برای بهبود مهارت ‌های تفکر توسعه داده است. 

راه های بی شماری برای استفاده از هوش شما وجود دارد. شما می توانید ذهنی پریشان و بدون تمرکز داشته باشید که فقط می خواهد در مورد چیزهایی بیاموزد که پیش فرض های منفی شما را تقویت می کند. یا می توانید ذهنی تیزبین و خلاق داشته باشید.

در این کتاب، یاد خواهید گرفت که چگونه از عملکرد مغز خود نهایت استفاده را ببرید و مثبت فکر کنید. چند قانون ساده به شما کمک می کند مغز خود را تحریک کرده و نورون های آن را فعال کنید. 

جمع بندی

این فهرست از بهترین کتاب‌ های برایان تریسی می تواند برای هر خواننده ای با ارزش و مفید باشد. علاوه بر این، برایان تریسی استاد انگیزه، فروش و مدیریت زمان است. درس های او همیشه کارآمد است و همچنان بر خوانندگان، شنوندگان و جهان تاثیر می گذارد.

مطالعه تمام کتاب های برایان تریسی به ما درس بزرگی می دهد: این که معیارهای یک زندگی موفق بر اساس میزان پولی که به دست می آورید تعیین نمی شود. بلکه به میزان شادی شما بستگی دارد. آیا از روابط خود راضی هستید؟ آیا در کار خود موفق هستید؟ آیا هر روز با هدف و انگیزه از خواب بیدار می شوید؟ اینها تنها بخشی از سوالاتی هستند که این کتاب ها به شما در یافتن پاسخ آنها کمک می کنند.

به این مقاله امتیاز دهید
بازگشت به لیست

دیدگاهی در مورد “معرفی 8 تا از بهترین کتاب های برایان تریسی که باید بخوانید

 1. علی گفت:

  من واقعا نمی دونم چرا بعضی ها به کتاب های راهگشای برایان تریسی میگن کتاب زرد. همشون کاربردی هستن منکه دوسشون دارم ?

  1. zhrzv78 گفت:

   سلام دوست عزیز
   بله بستگی به برداشت ما داره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.